У БДМУ відбувся І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика

9 листопада, у День української писемності та мови, який відзначають щорічно з 1997 року, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який проводиться з 2000-го року за підтримки Ліги українських меценатів, а до 2010-го року – ще й Міністерства освіти і науки України (щорічна кількість учасників – понад 5 млн із 20 країн світу).

Крім того, у цей день за традицією:

• покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, які друкують літературу українською мовою;
  • пишуть Всеукраїнський радіодиктант національної єдності (з 2000-го року).

Перелічені заходи мають на меті не тільки з’ясувати, чи добре знають українську мову її учасники, а й продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Студенти Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» знають, шанують і цінують рідну мову. Свідченням цього є їх щорічна участь і перемога в І, ІІ (ІІІ) та подеколи ІV етапах Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Цьогоріч переможцями І етапу згаданого Конкурсу, організованого й проведеного кафедрою суспільних наук та українознавства, стали:

• І місце – Урсакій Богдана-Олександра Вадимівна, студентка 18 групи І курсу медичного факультету № 2 (керівник – доцент Г. В. Навчук).
  • ІІ місце – Євчук Андрій Васильович, студент 1 групи І курсу фармацевтичного факультету (керівник – доцент Л. Б. Шутак).
  • ІІІ місце – Нікіфоров Дмитро Михайлович, студентка 16 групи І курсу медичного факультету № 2 (керівник – доцент А. В. Ткач).

Сподіваємося, конкурсанти гідно представлять наш ВНЗ на ІІ (ІІІ) етапі та підтримають гарну традицію, що склалася в попередні роки – здобудуть призове(і) місце(я) й візьмуть участь у ІV етапі.