Фахівець БДМУ взяла участь у пленумі патофізіологів

Упродовж 10–12 жовтня на базі Української медичної стоматологічної академії в м. Полтава відбувся VII Пленум Українського наукового товариства патофізіологів та науково-практична конференція «Інтегративні механізми патологічних процесів: від експериментальних досліджень до клінічної практики», присвячених 110-річчю з дня народження члена-кореспондента АМН СРСР, професора М.Н. Зайка.

Перше пленарне засідання відкрив професор О.В. Атаман доповіддю «Микола Никифорович Зайко – учитель, учений, громадянин. Із доповіддю «Регуляторно-соматичний дисбаланс як основний патогенетичний механізм розвитку неінфекційної патології» виступив президент Наукового товариства патофізіологів України професор О.І. Гоженко.

Представлені наукові доповіді делегатів і учасників були присвяченні актуальним питанням експериментальної та клінічної патофізіології, а також – проблемам викладання патологічної фізіології у вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладах. На другому пленарному засіданні з доповіддю «Ефективність активації АТФ-залежних калієвих каналів Флокаліном при експериментальному пошкодженні канальцевого відділу нефрону» виступила професор кафедри фармакології БДМУ Філіпець Н.Д.

У цілому форум зібрав делегатів і учасників з усіх регіонів України, які взяли участь у науковій програмі, дискусіях та активному обговоренні 28 пленарних і 17 постерних доповідей. Пленум завершився прийняттям ухвали, у якій підсумовано діяльність Наукового товариства та намічено пріоритетні завдання, спрямовані на виконання резолюції VII Національного конгресу патофізіологів України.