11 березня

Стахова Т.С.

Співробітники БДМУ провели просвітницьку акцію по профілактиці СНІДу

Субота, 22 грудня 2018 04:09

13 грудня асистенти кафедри дерматовенерології Гулей Л.О. та Карвацька Ю.П. провели санітарно-просвітницьку акцію «Профілактика СНІДу» серед пацієнтів КМУ «Обласний шкірно-венерологічний диспансер» із залученням студентів 4 курсу медичних факультетів №2 та №3.

Акцію проведено у рамках Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, зважаючи на високий рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД в Україні та переважання статевого шляху зараження цією інфекцією на сучасному етапі.

Перед проведенням акції заздалегідь було розроблено листівки з короткою інформацією про типові прояви на шкірі різних клінічних стадій ВІЛ-інфекції/СНІДу, шляхи поширення інфекції та методи її профілактики.

Під час акції було проведено санітарно-просвітницьку роботу серед студентів та пацієнтів диспансеру, які є мешканцями різних районів області, із роз'ясненням  шляхів та умов зараження вірусом імунодефіциту людини. Особливу увагу було звернуто на особливості проявів ВІЛ-інфекції/СНІДу на шкірі і слизових оболонках та методи профілактики зараження ВІЛ. При цьому студентів та пацієнтів було поінформовано куди потрібно звернутися з метою обстеження у разі підозри виникнення чи можливого інфікування ВІЛ. Наприкінці акції було проведено анкетування студентів та пацієнтів для визначення їх обізнаності про шляхи передачі та методи профілактики ВІЛ-інфекції.

Матеріал підготувала: Гулей Л.О. – к.мед.н., асистент кафедри дерматовенерології