9 січня

Гараздюк О.І.
Калічко О.В.
Сторожук М.В.

Фахівець БДМУ пройшов курс навчання в Салоніках (Греція)

Вівторок, 18 грудня 2018 16:50

Доцент кафедри травматології та ортопедії прийняв участь у навчальному курсі з артропластики MAST-5 (м. Салоніки, Греція) з застосуванням новітньої технології віртуальної реальності.

Впродовж 7-9 грудня 2018 р. в м. Салоніки (Греція) згідно плану навчальних та наукових заходів EHS (Європейської Асоціації Кульшового суглобу) було проведено MAST-5 – навчальний курс з артропластики «Сучасні концепції реконструктивних операцій на кульшовому і колінному суглобах», в якому прийняла участь доцент кафедри травматології та ортопедії ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет» Дудко Олексій Геннадійович.

З лекціями та науковими доповідями виступили понад 40 професорів та провідних спеціалістів з ендопротезування кульшового і колінного суглобів з країн Європи та Північної Америки. Практичні навички з ендопротезування відпрацьовувалися з застосуванням першого в світі комп’ютерного навчального комплексу Virtual Reality Training Course in Arthroplasty та на штучних кістках з використанням імплантатів та інструментарію провідних світових фірм виробників ендопротезів. Крім того, в рамках навчального курсу було проведено серію майстер-класів з практичного відпрацювання ортопедами-травматологами технологій оперативних втручань на крупних суглобах:

• Цементне ендопротезування кульшового суглобу
  • Ревізійне ендопротезування кульшового суглобу з застосуванням модульних ніжок та аугументів кульшової западини
  • Ревізійне ендопротезування колінного суглобу з застосуванням ревізійних та онкологічних ендопротезів
  • Виготовлення цементних спейсерів
  • Тренінг з артропластики у віртуальній реальності

Важливим етапом поїздки було ознайомлення з сучасними поглядами та новими напрямками наукових досліджень у лікуванні патології кульшового суглобу, досягнення домовленостей про співпрацю та можливість проходження стажування в Вищий медичній школі Арістотеля (м. Салоніки, Греція), Університеті Хасеттепе (Анкара, Турція).

Отримані теоретичні і практичні знання в подальшому будуть впроваджені в клінічну практику лікувальних закладів міста Чернівці та Чернівецької області,  використані при навчанні іноземних та вітчизняних студентів та клінічних ординаторів.

Участь у роботі навчального курсу акредитована Європейським комітетом з освітньої діяльності, отримано сертифікати з нарахуванням 20 СME кредитів. Під час навчального курсу було презентовано збірник досягнень та видатних особистостей EHS присвячений 25 річчю заснування Європейської Асоціації Кульшового Суглобу.