7 лютого

22 лютого

Гуменна А.В.
Цисар Ю.В.

Роль стресу в розвитку дерматозів

Вівторок, 29 січня 2019 13:46

Упродовж 13-21 грудня асистенти кафедри дерматовенерології Карвацька Ю.П. та Гулей Л.О. провели санітарно-просвітницьку акцію «Роль стресу в розвитку дерматозів» серед пацієнтів КМУ «Обласний шкірно-венерологічний диспансер» із залученням студентів 4 курсу медичних факультетів №2 та №3.

Акція проведена з метою ознайомлення пацієнтів зі значенням стресу у виникненні та розвитку загострень хронічних дерматозів, які відносять до групи психосоматичних захворювань шкіри. Це дерматози, в етіопатогенезі яких одним із основних чинників є психогенні фактори – це псоріаз, червоний плоский лишай нейродерміт та ін.

Також встановлено роль стресу у виникненні й перебігу хронічної кропив’янки, себореї, вогнищевої алопеції тощо. В останні роки відзначається збільшення випадків психосоматичних захворювань шкіри, які серед інших дерматозів складають 14-18%, через що вони є актуальною проблемою сучасної дерматовенерології.

Перед проведенням акції заздалегідь було розроблено листівки з короткою інформацією про психосоматичні захворювання шкіри, основні провокуючі їх чинники, особливості лікування та профілактики. Під час акції було проведено санітарно-просвітницьку роботу серед студентів та пацієнтів диспансеру щодо роз'яснення причин та факторів ризику виникнення захворювань, що провокуються стресами. Особливу увагу було акцентовано на відношенні пацієнта до свого захворювання, бажанні бути здоровим, ретельному дотриманні рекомендацій лікаря як запоруки успішного лікування.

Галерея зображень

Просмотреть встроенную фотогалерею в Интернете по адресу: