Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

21 березня
Віцелару Л.К.
Ядуков В.В.

22 березня
Коржан О.П.
Ревуцька І.В.

23 березня
Ровінський О.О.
Томаш Л.М.

24 березня
Амеліна Т.М.
Білава Ю.М.
Калуцька Н.І.
Попова І.С.
Соломатіна Н.Р.

25 березня
Дудка І.В.
Кметь Т.І.
Мельник М.С.

26 березня
Дорошко В.А.
Окрепка Г.М.
Паламар А.О.
Стахова Т.С.

27 березня
Андрієць М.М.
Масікевич А.Ю.
Томнюк Т.І.

28 березня
Зінченко І.В.
Кіріак Н.А.
Лобода В.Д.
Мельничук О.М.
Осадчук Г.Р.
Попова М.Л.
Турецький В.Д.
Фоміна Т.П.

29 березня
Ємельяненко Н.Р.
Грушецький О.М.
Дребот О.І.
Кучурян Д.І.
Остафійчук А.В.

30 березня
Залибіна М.В.
Мишковський О.М.
Олійник І.Ю.

31 березня
Боледзюк В.Б.
Житарюк В.М.
Ластівка І.В.
Одайський В.В.

1 квітня
Курик В.І.
Марчук О.Ф.

2 квітня
Бабій Н.В.
Жуковський О.М.
Кантемір О.Т.
Литвінчук Н.М.
Маслянко В.А.
Петричко Л.М.
Поліщук О.Ю.

3 квітня
Акімов Л.В.
Гринчук І.О.
Коваль М.В.
Майструк А.П.
Модель Н.Е.

4 квітня
Драчук В.М.
Маляр Г.В.
Мойсей А.А.
Патратій М.В.
Повар М.А.
Білик Г.А.
Грешко Ю.І.
Рожко В.І.
Фесенко І.І.
Бирчак І.В.
Мар’янчук Г.Г.

День рідної мови відзначили в БДМУ

Четвер, 21 лютого 2019 17:08

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято є одним із кроків у збереженні мовного різноманіття планети.

 

Сьогодні у світі існує майже 6000 розмовних мов і половині з них загрожує зникнення. 

З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови на кафедрі суспільних наук та українознавства зав. кафедри Мойсей А.А., ст. викладач Потапова Л. Б., викладач Андрієць В.І., викладач Никикфорук Т. М. разом із студентами коледжу БДМУ (спеціальність «Медсестринство», «Фармація») та іноземними студентами провели круглий стіл на тему: «Мова – духовна святиня народу». На святі студенти читали поезії англійською, румунською, українською мовами та мовою хінді.

Вітчизняні студенти медичних факультетів № 1 та № 4 читали поезію українською, російською, румунською, польською, англійською і німецькою мовами під час літературно-мистецького свята «Українська мова – мова єднання», зорганізованому доцентами кафедри суспільних наук та українознавства Л.Б. Шутак, Г.В. Навчук і А.В. Ткач та викладач Л.Я. Вилка. Та безумовною окрасою свята стали студенти – громадяни-іноземні громадяни (Аллалі Бая, Боатенг Андрюс Мейс, Джемекей Джон, Ельмасрі Абдулхаді, Ферхі Аміра, Менсах Квінстар, Налугха Джесіка, Аду Амобі).

У БДМУ навчаються вихідці з 40 країн світу. Перебуваючи в Україні, вони щиро бережуть і пам’ятають традиції свого роду й народу. Кожен з них репрезентував історію та розвиток своєї мови, читаючи поезію рідною та українською мовами. Отже, навчання в БДМУ не пройшло для цих студентів безслідно: вони активно долучилися до вивчення української мови й культури, бо розуміють, що завдяки українській мові, незалежно від національності, їм буде легше адаптуватися в нових умовах й успішно здобути фах лікаря в стінах нашого Університету.

Свято було цікавим і зворушливим, адже мова – це космос, який складається з окремих галактик – мов національних, народних, племінних. У цьому контексті особливо актуальними стають крилаті вислови про мову: «Рідна мова – то мова колискова, мова роду й народу». Але разом з тим доречною є фраза «Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина».

Окрім того, доценти кафедри прочитали міні-лекції для студентів зазначених спеціальностей «Місце української мови серед інших мов світу».

Прочитано 132 разів Останнє редагування Четвер, 28 лютого 2019 16:58