Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

21 березня
Віцелару Л.К.
Ядуков В.В.

22 березня
Коржан О.П.
Ревуцька І.В.

23 березня
Ровінський О.О.
Томаш Л.М.

24 березня
Амеліна Т.М.
Білава Ю.М.
Калуцька Н.І.
Попова І.С.
Соломатіна Н.Р.

25 березня
Дудка І.В.
Кметь Т.І.
Мельник М.С.

26 березня
Дорошко В.А.
Окрепка Г.М.
Паламар А.О.
Стахова Т.С.

27 березня
Андрієць М.М.
Масікевич А.Ю.
Томнюк Т.І.

28 березня
Зінченко І.В.
Кіріак Н.А.
Лобода В.Д.
Мельничук О.М.
Осадчук Г.Р.
Попова М.Л.
Турецький В.Д.
Фоміна Т.П.

29 березня
Ємельяненко Н.Р.
Грушецький О.М.
Дребот О.І.
Кучурян Д.І.
Остафійчук А.В.

30 березня
Залибіна М.В.
Мишковський О.М.
Олійник І.Ю.

31 березня
Боледзюк В.Б.
Житарюк В.М.
Ластівка І.В.
Одайський В.В.

1 квітня
Курик В.І.
Марчук О.Ф.

2 квітня
Бабій Н.В.
Жуковський О.М.
Кантемір О.Т.
Литвінчук Н.М.
Маслянко В.А.
Петричко Л.М.
Поліщук О.Ю.

3 квітня
Акімов Л.В.
Гринчук І.О.
Коваль М.В.
Майструк А.П.
Модель Н.Е.

4 квітня
Драчук В.М.
Маляр Г.В.
Мойсей А.А.
Патратій М.В.
Повар М.А.
Білик Г.А.
Грешко Ю.І.
Рожко В.І.
Фесенко І.І.
Бирчак І.В.
Мар’янчук Г.Г.

У БДМУ відбулися Шевченківські читання

Понеділок, 11 березня 2019 02:02

Упродовж 6-7 березня на кафедрі суспільних наук та українознавства відбулися Шевченківські читання «Українознавчі виміри творчості Великого Кобзаря»,

 

у яких взяли участь студенти І курсу медичного факультету №1 – 7 і 8 групи (організатор – доцент кафедри суспільних наук та українознавства Алла Ткач).

Своєрідним лейтмотивом такого заходу стали слова академіка Івана Дзюби: «Шевченко – як явище велике й вічно живе – невичерпний, нескінченний і незупинний. Волею історії його ототожнено з Україною… Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе, свій час і Українську державу в нім. І наша доба, як і кожна попередня, прагне наблизитись до розуміння Шевченка. Та, щоб краще збагнути його як нашого сучасника, треба повніше збагнути його як сучасника людей, проблем, суспільства ХІХ ст. Шевченко сам приходить у наш час. Проте й ми повинні йти в його добу. Тільки так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння».

Учасники читань окреслили цікаву тематику доповідей, пов’язану із життям Тараса Шевченка; закцентували увагу на сучасному прочитанні та розумінні творчого доробку великого поета; звучали роздуми над тим, ким би Шевченко був сьогодні: яскравим політиком чи відомим науковцем, глибоким письменником чи вчителем-словесником, неперевершеним художником чи мудрим філософом, і чи почули б його Слово та зрозуміли ми, українці ХХІ століття? Студенти продемонстрували високий рівень своєї творчості: декламаторська майстерність, мовна та сценічна культура допомогли ще яскравіше представити культурну спадщину Кобзаря. Зворушливо звучала поезія Т. Шевченка українською, англійською та румунською мовами.

205-літній ювілей великого пророка нашого народу Тараса Шевченка не обмежується часовими кордонами. Це міст між минулим і сучасністю. Переконані, саме Шевченковим словом можна якнайточніше передати незрадливу любов до своєї Батьківщини та рідного народу.

У ході заходу всі присутні мали можливість ще ближче пізнати літературну спадщину та філософські роздуми Великого Кобзаря для сьогодення.

Прочитано 114 разів