В БДМУ відзначили День поезії

Напередодні Міжнародного дня поезії, що був запроваджений асамблеєю ООН та відзначається 21 березня більш як у 60-ти країнах на знак підтримки поетів, видавництв поетичних книг та уваги суспільства до ролі поезії в нашому житті, на кафедрі суспільних наук та українознавства БДМУ відбувся комплекс заходів.

20 березня відбувся поетичний хакатон та міні-конкурс декламаторів, що входять до гуртка читців, який вже сформувався на кафедрі.

Новаторський експеримент полягав у відзначенні цього дня усіма охочими студентами за допомогою акції, яка не потребує спеціальних зусиль або приділення великого обсягу часу: поетичний хакатон. Загалом хакатон – це новітній вид зустрічей, що поєднує досвід круглого столу, індивідуальної та колективної роботи. Наприклад, IT-хакатон – це короткий з’їзд фахівців, що домовлений заздалегідь, задля вирішення конкретної задачі програмування, протягом якого всі учасники, у зручний для них спосіб, подають власну ідею і схему реалізації проекту.

Відтак, поетичний хакатон полягає в акції індивідуального та колективного читання поезії.

Зручність такого виду роботи у мінімальному часі, універсальності (усі учасники задіяні, немає пасивних слухачів) та виборі ролі й дій за інтересами. Отож, іноземні студенти 44гр. 1 курсу, 46, 61, 66 груп 2 курсу разом із викладачами доц. Руснак Ю. М., викл. Никифорук Т. М., викл. Бабух Н. обрали з десятків поетичних збірок ту, яка зацікавила й мали можливість прочитати поезію, обмінятися книгами, довідатися нове літературне ім’я, причому не лише української літератури, але й білоруської, польської, німецької, австрійської тощо.

Окрім ознайомлення з поетами і книгами, учасники заходів стали глядачами та суддями міні-конкурсу читців. Переможця обирали за оплесками і на кращого декламатора чекав приз – поетична книга зі світлинами Чернівців. Учасниками стали студенти 46 групи 2 курсу – Сінгх Капіл, Свамі Бхаскар, Прашант Джаїн, Юлія Бугай (66 група 2 курсу), а переміг – студент 1 курсу 44 групи Шарма Картік.

На завершення заходів з відзначення Міжнародного дня поезії, учасники послухали доповідь доцента Антоніни Аністратенко про історію і сутність цього дня на міжнародній арені та висловили своє розуміння ролі поезії в житті сучасного суспільства.