25 квітня

Малик Ю.Ю.

В БДМУ відкрили меморіальну дошку Михайлу Ткачу

Неділя, 25 листопада 2012 00:00

25 листопада на фасаді палацу “Академічний” відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Михайлу Ткачу, – Народному артисту України, лауреату Державної премії імені Т.Г. Шевченка, поету-пісняру – який упродовж 1951-1957 років навчався у Чернівецькому медичному інституті.

Свято відкрив професор Тарас Бойчук, ректор Буковинського державного медичного університету, який розповів про студентські роки Михайла Ткача і зазначив, що саме у стінах БДМУ митець написав славнозвісну “Марічку”. Також ректор висловив щиру вдячність випускникам 2007, 2002, 1997, 1987, 1977, 1972 років випуску, членам Асоціації випускників БДМУ, завдяки благодійності яких відкрито та утримуватиметься меморіальна дошка Михайлу Ткачу, випускнику Чернівецького медичного інституту 1957 року випуску.

До присутніх зі словами вітання звернувся Михайло Папієв, голова Чернівецької облдержадміністрації, який зауважив, що все своє життя Михайло Ткач присвятив письменству. “Михайло Миколайович був істинним патріотом Буковини, він дуже любив наш край і це відчувається у кожному рядку кожного його вірша. Саме цю любов до рідної землі ми маємо успадкувати від нього і нести упродовж усього свого життя”, – резюмував очільник краю.

...щира вдячність випускникам 2007, 2002, 1997, 1987, 1977, 1972 років випуску, членам Асоціації випускників БДМУ, завдяки благодійності яких відкрито меморіальну дошкувидатному випускнику Чернівецького медичного інституту.

Усіх присутніх зі святом привітав скульптор Анатолій Піантковський, автор меморіальної дошки, який відзначив унікальність таланту Михайла Ткача та висловив надію на те, що його витвір припаде до душі всім буковинцям та гостям краю. До слів вітання долучився також Микола Борець, керуючий справами Чернівецької обласної ради. Зі словами вітання та вдячності виступили родичі Михайла Ткача – сестра Надія Ткач та дочка Леся Ткач. З вітальними словами до присутніх звернувся також побратим буковинського митця – Василь Фольварочний, Заслужений діяч мистецтв України. На завершення свята у виконанні студентів-медиків, вихованців палацу “Академічний”, прозвучала безсмертна “Марічка”, мелодію якої підхопили всі гості свята.

Після відкриття меморіальної дошки Михайлу Ткачу в обласній філармонії відбувся вечір пам’яті “На крилах пісні”. На мистецькому дійстві виступали відомі митці України та буковинського краю, родичі зі спогадами про Михайла Ткача. Від Буковинського державного медичного університету участь у святі взяли співробітники університету на чолі з ректором.

Прочитано 838 разів Останнє редагування Вівторок, 11 грудня 2012 12:16