В БДМУ проведено збори Асоціації сімейних лікарів області

5 грудня в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (БДМУ) сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено загальні збори Асоціації сімейних лікарів (АСЛ) Чернівецької області та науково-практичну конференцію «Хронічна серцева недостатність та цукровий діабет: проблеми діагностики і лікування, профілактика ускладнень».

Розпочалася науково-практична конференція он-лайн доповіддю головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина», завідувача кафедри сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, д.мед.н., професора, Матюхи Лариси Федорівни «Парадигми сімейної медицини. Новини у сфері реформ сімейної медицини». Під час жвавої дискусії у присутніх була можливість отримати відповіді на актуальні питання «з перших уст».

Проблемі ранньої діагностики, лікування, профілактики цукрового діабету у дітей була присвячена доповідь головного позаштатного дитячого ендокринолога Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, завідувача ендокринологічного відділення КМУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» Крецу Тамари Миколаївни.

У доповіді професора кафедри сімейної медицини БДМУ, д.мед.н., професора Білецького Семена Віссаріоновича було висвітлено питання діагностики та лікування хронічної серцевої недостатності.

Присутні сімейні лікарі отримали вичерпну інформацію щодо загальних принципів діагностики та лікування діабетичних поліневропатій згідно з Уніфікованим клінічним протоколом первинної та вторинної (спеціалізованої) допомоги «Цукровий діабет 2 типу» з лекції Президента АСЛ, завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ, д.мед.н., професора Сидорчук Лариси Петрівни.

На конференції заслухано доповідь доцента кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцента Мельничук Лариси Василівни «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку».

Інформація Секретаря Правління АСЛ, доцента кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцента Петринич Оксани Анатоліївни стосувалася необхідності внесення змін до Статуту АСЛ. Сімейні лікарі, усвідомивши необхідність внесення змін до Статуту АСЛ згідно з останньою редакцією Закону України «Про громадські об’єднання» та нормами Податкового кодексу України, одноголосно проголосували за затвердження нової редакції Статуту.