Делегація БДМУ взяла участь у роботі Міжнародного медичного конгресу в Республіці Боснія та Герцеговина

Впродовж 2-5 лютого делегація Буковинського державного медичного університету взяла участь в роботі 3-го Міжнародного медичного конгресу (SаMED), який проходив на базі медичного факультету Університету м. Сараєво, Республіка Боснія та Герцеговина, і вже традиційно об’єднав молодих науковців з понад 35 країн.

Результати власних наукових досліджень під час пленарних засідань конгресу представили доцент Павлюкович Н.Д., асистенти Дудка Т.В., Мандрик О.Є., Смандич В.С. (кафедра внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб), асистент Павлюкович О.В. (кафедра судової медицини та медичного правознавства), студенти Кіріл Аіда, Говорнян Сергій, Грицак Ганна, Соловянчик Олеся, Босий Роман, Антонів Дмитро, лікар-інтерн Гринюк Ольга.

Впродовж трьох днів роботи конференції учасники конгресу мали можливість представити результати власних теоретичних та клінічних досліджень, обмінятися досвідом з питань сучасних підходів до діагностики та лікування найбільш поширених захворювань внутрішніх органів, ознайомитися з новітніми досягненнями в галузі судово-медичної практики тощо.

Програма заходу включала лекції професора медичного університету м. Канзас (США) Івана Дамянова, професора Оксфордського університету Самри Туралік, професора медичного факультету університету м. Сараєво Кенана Арнаутовіка, які викликали зацікавленість аудиторії та жваву наукову дискусію.

Важливою складовою конгресу стало проведення низки майстер-класів з інтерпретації ЕКГ, актуальних питань судово-медичної антропології, серцево-легеневої реанімації тощо. Делегати конференції мали можливість відвідати завод фармацевтичної компанії Bosnalijek, де всім бажаючим було презентовано особливості виробництва, зберігання та відвантаження лікарських засобів.

По завершенню конференції учасники мали гарну нагоду ознайомитися з багатою культурною спадщиною та самобутньою культурою Боснії і Герцеговини.