Учасники English speaking club БДМУ провели опитування що читають студенти-медики

Маргарет Фуллер, американська активістка за права жінок, літературний критик та письменниця сказала : «Today a reader, tomorrow a leader» (Сьогодні ти – читач, а завтра – лідер), підкреслюючи надзвичайну важливість пізнання світу, отримання знань, формування себе як особистості шляхом читання книжок.

На жаль, з року в рік звичка читати друковану книжку втрачається. Молодому поколінню простіше і легше зайти в Інтернет, скористатись електронною книгою, подивитись фільм. У щоденному мерехтінні подій ми не пам’ятаємо автора книги, яку щойно прочитали, не обговорюємо прочитане з друзями чи одногрупниками – втрачаємо здатність до нормального спілкування. Не секрет, що для багатьох розвинених країн світу грамотність серед молоді вже стає національною проблемою, оскільки багато молодих людей вважають, що їм достатньо читати комікси та рекламні оголошення.

Україна завжди вважалась однією з освіченіших країн Європи.

І незважаючи на всі економічні труднощі та соціальні негаразди українці не полишають читати. Особливо в останні роки ми спостерігаємо відродження українського видавництва, літературно-мистецьких вечорів, цікавих поетичних зустрічей.

25 квітня на кафедрі іноземних мов учасники English Speaking Club поділилися своїми літературними уподобаннями, провели цікаву вікторину та навіть невеличке опитування, з результатами якого присутніх ознайомив в кінці член клубу, студент 1 курсу 58 групи медичного факультету № 3 Боатег Прінс.

Студентки медичного факультету № 1 Іванна Нарсія, Діана Рудейчук та Юлія Михальчук розповіли присутнім про книги, які змінили їхнє життя – це «Маленький принц» Антуана Де Сент-Екзюпері, «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері та твори Пауло Коельо.

Постійні члени клубу, студентки 2 курсу медичного факультету № 2 Лілія Артюхова та Катерина Швадченко провели цікаву вікторину, перевіривши літературні знання присутніх.

Що ж читають студенти-медики Буковини

Оголошені результати невеличкого опитування засвідчили, що студенти Буковинського державного медичного університету люблять читати (75.28%), перевагу надають пригодницькій літературі 54.59%, романам або оповіданням про кохання – 35.6%, детективам – 27.58%, історичній та науковій літературі – 24.7%. Разом з тим, регулярно читають лише 33.3% опитаних студентів 1-2 курсів, посилаючись на нестачу часу (95.97%). 70.68% читають задля задоволення, 28,7% – для отриманні інформації та знань. Саме цих 28.7% – майбутні лідери, яким література та читання допомагають зростати та набувати досвіду.

Наступне засідання клубу відбудеться 23 травня.