Студенти БДМУ розповідали чернівчанам про артеріальну гіпертензію

Студенти Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» долучилися до світової просвітницької кампанії «Травень – місяць здорового серця».

Всесвітня організація охорони здоров’я визначила артеріальну гіпертензію, або високий артеріальний тиск, як основну причину серцево-судинної смертності.

У 2005 році стало відомо, що понад 50% гіпертоніків в усьому світі не знають про свій стан. З тієї пори,з метою підвищення інформованості населення Всесвітня ліга гіпертензії започаткувала щорічно відзначати 17-го травня Всесвітній день артеріальної гіпертензії.

Глобальна просвітницька кампанія у 2017 році триває цілий місяць під девізом «Травень – місяць здорового серця».

12 травня до Міжнародного профілактичного заходу долучилися студенти медичного факультету №1 та викладачі кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я (завідувач кафедри, доцент Мар’яна Грицюк, асистент Любов Власик).

Студенти 6 групи 4 курсу розпочали акцію із розповсюдження серед чернівчан листівок про артеріальну гіпертензію, пам’яток із низкою рекомендацій з попередження недуги та пропонували відповісти на питання анкети щодо чинників ризику серцево-судинних захворювань, зокрема підвищеного артеріального тиску.

Досвід спілкування з потенційними пацієнтами виявився цікавим та корисним. Акція буде продовжена до кінця травня силами кураторських груп викладачів кафедри, зокрема студентами 10 та 14 груп4 курсу (куратори асистенти кафедри Любов Власик та Жанетта Чорненька), а також гуртківцями студентського наукового гуртка кафедри.

До акції можуть приєднуватися усі бажаючі. Хоча за останні роки обізнаність суспільства щодо серцево-судинних захворювань зросла, актуальність формування правильного відношення до свого здоров’я не спадає.