Студенти БДМУ визначали свій ВІЛ-статус

В студентському містечку Буковинського державного медичного університету (вул.Чорноморська) відбулась профілактична акція. З метою популяризації здорового способу життя та вшанування Дня пам’яті людей, що померли від СНІДу, всі бажаючі молоді люди мали змогу визначити свій ВІЛ статус.

11 травня близько 150 студентів долучились до акції, експрес-тести надала Чернівецьке обласне відділення ВБО «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ», символічні кульки – Чернівецький обласний центр СНІДу.

Аналіз здійснювали за допомогою спеціальної тест-касети. Тест виявляє антитіла до ВІЛ. Свій результат можна дізнатися упродовж 5-10 хвилин. Також всім учасникам були роздані контрацептиви та символічні повітряні кульки.

Найактивніше спрацювала Студентська рада гуртожитку №2, яких було найбільше та фактично організовували акцію.

Як зазначив асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Віталій Смандич, акції, щодо профілактики різних захворювань, медична спільнота БДМУ організовує систематично, але для того щоб дійсно відбувся результат потрібна активна свідомість кожної людини. За результатами тестування позитивного результату не було виявлено ні в кого.

До слова, СНІД передається лише трьома шляхами: статевим, ін’єкційним та від матері до дитини. Хворий на СНІД школяр чи студент не становить загрози в навчальному колективі. Варто пам’ятати лише про те, що кількість ВІЛ-інфікованих в області щороку збільшується – в основному через незахищені статеві стосунки.