Як правильно доглядати за молочними зубами

До Міжнародного дня захисту дітей доцент кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти Макарова О.В. провела бесіду на тему: «Молочні зуби: догляд!» зі студентами 1 групи 3-го курсу медичного факультету № 1 (спеціальність – «Лікувальна справа») на базі КМУ «Обласний спеціалізований будинок дитини» м.Чернівці.

Здорові молочні зуби, безумовно, потрібні для здоров’я малюка. Порушення процесів жування, яке обов’язково матиме місце, коли зуби хворі, призводить до того, що дитя буде уникати у своєму раціоні харчування фруктів, овочів, м’яса. Безумовно це в свою чергу, через дефіцит вітамінів і мікроелементів, позначиться на всьому організмі. Саме тому, так важливо утримувати молочні зуби у гарному стані, вміло доглядати за ними.

На початок другого року життя малюка, згідно із нормами, має бути 8 молочних зубів. Існує проста формула, яка допоможе батькам вирахувати, скільки ж зубів повинен мати малюк відповідно віку (в місяцях): “х=n-4”, де n – вік дитини у місяцях, х – шукане.

Наприклад, дитина віком 2 роки має мати 20 молочних зубів:24 місяці-4=20. Таким чином, коли вашій дитині виповниться два роки, вона повинна мати 20 молочних зубів. На цьому їх формування на даному етапі завершується. Заміна молочних зубів на постійні розпочнеться лише з 5-6 років, а закінчиться в 11-12 років.

До двох років ротова порожнина дитини не потребує спеціального догляду. Необхідно лише привчати маля затримувати рідину в роті, навчаючи  таким чином її полоскати ротик після кожного прийому їжі теплою водою.

Після двох років дитину треба привчати чистити зубки двічі на день: після сніданку та ввечері, а в ідеалі – після кожного прийому їжі.

Як вибрати зубну щітку?

Необхідно придбати спеціальну зубну щітку, робоча довжина якої повинна відповідати довжині трьох зубів. Найкращими вважаються зубні щітки із зігнутою біля головки ручкою – така форма полегшує процес чищення бокових зубів. Щетина має бути м’якою, еластичною, легко нахилятися під тиском пальця. Перед першим використанням щітку обов’язково треба помити водою з дитячим милом. Через кожні три місяці зубну щітку потрібно змінювати.

Правила чищення зубів.

Під час чищення щітка повинна рухатися в напрямку від бокових зубів зліва до бокових зубів справа. Спочатку чистять верхні, а потім нижні зуби. Розпочинають обробку із зовнішніх поверхонь, потім переходять на внутрішні, наприкінці очищають жувальні поверхні зубів. Передню та задню поверхні очищають вертикальними рухами у напрямку від ясен. Закінчують чищення коловими “підмітаючими” рухами, захоплюючи ясна для масажу їх тканин.

Тільки після того як дитина виробить потрібні навички, а відбувається це, як правило, у віці трьох-чотирьох років, під час чищення починають використовувати дитячу зубну пасту.

Сім умов збереження дитячих зубів здоровими.

Енергійне жування, особливо твердих овочів та фруктів.

Виключення із раціону солодощів або різке обмеження їх вживання.

Введення в меню дитини достатньої кількості продуктів, що містять кальцій.

Обов’язкове полоскання ротової порожнини перекип’яченою водою.

Чищення зубів за всіма правилами.

Відсутність шкідливих звичок (смоктання, гризіння нігтів, щік, губ).
Регулярні візити до стоматолога.