Травматологи БДМУ прийняли участь у науковому форумі в Харкові

Впродовж 4-5 жовтня в м. Харків в відбулася науково-практична конференція та міжнародний навчальний курс: «Сучасні питання тотального ендопротезування кульшового та колінного суглобів»,  присвячені 110-й річниці заснування ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України».

Конференція проходила за участі ВГО «Українська асоціація ортопедів-травматологів», Американської асоціації хірургів кульшового та колінного суглобів, Європейського товариства кульшового суглобу.

Святкування розпочалося з відкриття меморіальної дошки засновнику інституту проф. К.Ф. Вегнеру. Урочисте засідання було проведено на базі Харківської обласної філармонії, під час якого директор Інституту проф. Корж М.О., після привітання учасників конференції, висвітлив історію інституту та основні наукові здобутки за період його існування. В подальшому ювілярів привітали представники обласного та міського департаментів охорони здоров‘я Харківської ОДА, делегації інших НДІ та обласних осередків «Української асоціації ортопедів-травматологів».

ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» представляла делегація у складі: проф. Васюка В.Л., доц. Дудко О.Г., к. мед. н. Васюка С.В., які передали щирі вітання директору Інституту проф. Коржу М.О. та представили 3 доповіді з результатами своїх наукових досліджень.

Міжнародний навчальний курс включав доповіді провідних світових фахівців: Стефано Біні, Рана Шварцкопфера, Джонатана Вигдорчика, Брета Левіна (США), Андрія Трампуша (Німеччина), Пера К’єрсгард-Андерсена (Данія), Теофілоса Карахаліоса (Греція), Родріге Мардонеса (Чілі), Суджита Кумара Тріпаті (Індії), Мухамада Ендрі Усмана (Індонезія), а також ортопедів-травматологів з України та Росії – Володимира Філіпенка, Олега Вирви, Олександра Лоскутова, Сергія Герасименка, Олександра Лоскутова, Ігоря Зазірного, Вадима Дуброва, Олександра Каземірського.

Проводилося обговорення проблем та сучасних тенденцій розвитку тотального ендопротезування кульшового і колінного суглобів, складного первинного і ревізійного ендопротезування, застосування культивованих мезенхімальних стовбурових клітин та проблем забезпечення населення України високотехнологічною, якісною і доступною ортопедичною продукцією вітчизняного виробництва.

За результатами роботи видано збірник матеріалів конференції.

Інформацію та світлини про науковий форум надав доцент кафедри травматології та ортопедії Дудко О.Г.