В БДМУ вшанували пам’ять Михайла Івасюка
В БДМУ вшанували пам'ять Михайла Івасюка

В БДМУ вшанували пам’ять Михайла Івасюка

Цьогоріч 25 листопада Буковина відзначає 100 років від дня народження відомого освітнього, громадського, культурного діяча, видатного письменника Михайла Івасюка, батька фундатора української сучасної пісні, геніального поета Володимира Івасюка.

Михайло Івасюк – видатний буковинець, справжній патріот, талановитий письменник, член Спілки письменників України, лауреат літературних премій ім. Дмитра Загула (1992) та Сидора Воробкевича (1993).

Життя Івасюка-старшого було нелегким: народившись у глибоко українській сім’ї, Михайло жив і навчався у румуномовному середовищі, а 1939-му році, під час спроби перетину румуно-радянського кордону для подальшого навчання у Європі, був арештований і сім страшних років пробув у таборах ГУЛАГУ. Михайло Григорович не любив розповідати про цей період життя і зцілювався від спогадів невтомною просвітницькою працею, письменницькою діяльністю, вірив у «розумний сенс життя», плекав, вкладаючи у виховання всю душу, трьох своїх діточок – Володю, Галину та Оксану.

В БДМУ вшанували память М.Г.Івасюка

До 100-літнього ювілею М. Г. Івасюка співробітники кафедри суспільних наук та українознавства БДМУ зі студентами зробили свій вклад у вшануванні пам’яті видатного буковинця.

Доценти Шутак Л.Б. та Навчук Г. В разом зі студентами відвідали Чернівецький меморіальний обласний музей Володимира Івасюка. Студенти-медики, прослухавши екскурсію, змогли поринути у незрівнянний світ життя і творчості сім’ї Івасюків. Доторкнутися до роялю, який придбав батько – М. Івасюк на гонорар від видання свого першого роману для свого сина Володимира, відчути дух патріотизму й українськості, який завжди панував у цих стінах.

На кафедрі відбулася тематична лекція-бесіда «Михайло Івасюк: віхи життя та творчості», яку прочитала для студентів фармацевтичного та стоматологічного факультетів науковий співробітник Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка Логінова О.В. Лектор продемонструвала фотоматеріали з сімейного архіву, видання романів письменника, що вийшла і за його життя, і після смерті.