23 травня

Татарин О.Д.

7 червня
Петрюк Б.В.

Співробітники БДМУ взяли участь у роботі Пленуму правління Асоціації хірургів України

Четвер, 25 січня 2018 16:40

23 січня 2018 р відбувся Пленум правління Асоціації  хірургів України, присвячений 100 – річчю від дня народження О.О. Шалімова.

Зібрання відбулось в актовій залі Національного інституту хірургії та трансплантології НАМН України, створеного О.О. Шалімовим, який названо його іменем. Відкрив засідання директор інституту, член-кор. АМН України, проф. О.Ю. Усенко,  привітання від Президента України зачитав представник Адміністрації Президента.

Перед присутніми виступили Голова комітету Верховної ради України О. Богомолець, Президент НАМН України, академік В. Цимбалюк, головний хірург МО України, полковник І. Хоменко, керівники інститутів та кафедр Харкова, які були створені О.О. Шалімовим , його учні, послідовники.

Делегати вшанували пам’ять великого вченого урочистим покладанням квітів до його пам’ятника, встановленого перед входом у створений ним інститут.

Відбулось урочисте погашення пам’ятної поштової марки, присвяченої 100 річчю від дня народження О.О. Шалімова, презентація книг про життєвий шлях засновника сучасної української хірургії.

Було прийнято рішення про проведення у вересні 2018 р. ХХІУ з՚їзду хірургів України, який буде присвячено 100 –річчю від дня народження академіка О.О.Шалімова.

Асоціацію хірургів Чернівецької області на цьому зібранні представляли Голова Асоціації, проф. І.Ю. Полянський, секретар Асоціації, доц. В.В. Андрієць, доц. А.В.Бочаров.

У кулуарах Пленуму відбувся жвавий обмін думками про необхідність збереження пам’яті про академіка О.О. Шалімова для майбутніх поколінь хірургів,  шляхи популяризації його ідей і розробок, напрямки реформування української медицини та підготовки хірургів.