18 липня

Гарасим І.В.
Данелюк І.Д.
Нагірняк В.М.

В БДМУ обговорили питання імунізація населення

П'ятниця, 16 березня 2018 13:38

14 березня в приміщенні Палацу «Академічний» кафедрою сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» (БДМУ) сумісно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА проведено регіональну науково-практичну конференцію «Імунізація населення: потреби і реалії сьогодення. Медичний маркетинг – питання автономізації в первинній ланці» в рамках спільного засідання ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів» та переривчастих курсів сімейних лікарів.

Проблемні питання імунізації населення у сьогоденних реаліях практики сімейного лікаря висвітлила Лариса Мельничук, доцент кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцент.

Жваве обговорення та велику кількість запитань викликала доповідь Юрія Сторожука (заступник директора з юридичних питань компанії «Агенство медичного маркетингу», м. Київ) у режимі Skype-конференції «Автономізація закладів первинної ланки: юридичні і практичні аспекти покрокової реалізації, пошук конкурентних переваг».

Про впровадження Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги згідно з Наказом МОЗ України від 04.01.2018 № 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)» розповіла Оксана Петринич, доцент кафедри сімейної медицини БДМУ, к.мед.н., доцент.

Доповідь д.мед.н., професора, завідувача кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ Олени Колоскової була присвячена клінічним та патогенетичним особливостям бронхообструкції у дітей, методам їх діагностики та лікування.

Про особливості бронхообструктивної патології у практиці сімейного лікаря розказала д.мед.н. Світлана Коваленко, професор кафедри внутрішньої медицини БДМУ, завідувач пульмонологічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня», експерт Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА з пульмонології.

Суть підтримуючої антитромбоцитарної терапії у пацієнтів, які перенесли гострий інфаркт міокарда з наведенням клінічного випадку
було викладено Ларисою Сидорчук, д.мед.н., професором, завідувачем кафедри сімейної медицини БДМУ.

Надзвичайно затребуваною серед лікарів виявилась інформація щодо програмного забезпечення E-Health та медичних інформаційних систем, надана Оксаною Фіцак (ТОВ «Медіа Софт», м. Київ).