В БДМУ відзначили День охорони праці

Щорічно у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 №685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере свій початок у 1989 році в пам’ять про загиблих та постраждалих на роботі, що вперше відзначено американськими і канадськими працівниками. Цьогоріч згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці (МОП) девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління».

За інформацією МОП, у світі близько 541 мільйон молодих працівників віком від 15-24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

В Україні за статистичними даними працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років. Завдання суспільства – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.  Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я оточуючих.

У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призвести до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Особливо актуальна ця проблема для галузі охорони здоров’я. Професійна діяльність працівників медичної галузі пов’язана з впливом великого комплексу негативних чинників різноманітного походження (фізичних, хімічних, біологічних, соціальних).

В рамках проведення Дня охорони праці кафедра гігієни та екології на чолі з професором Масікевичем Ю.Г. та асистентом Візнюк І.Д. провела 27 квітня 2018 року круглий стіл на тему «Нещасні випадки та аварії в лікувально-профілактичних закладах» з метою ознайомлення студентів з ризиками пов’язаними з охороною праці  для студентів медичного факультету №1, стоматологічного факультету та коледжу БДМУ (спеціальність – сестринська справа, ОКР – молодший спеціаліст), а 25 квітня 2018 року відкрите практичне заняття на тему «Розслідування нещасних випадків та професійних захворювань» зі студентами 16 групи, VІ курсу (спеціальність – «Лікувальна справа»).