14 серпня

Романчук Л.І.
Сорохан В.Д.
Чепишко М.І.

Студенти БДМУ провели просвітницьку акцію з нагоди Дня боротьби з гіпертонією

Вівторок, 15 травня 2018 16:35

До Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією співробітниками кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я (завідувач кафедри – доцент Мар’яна Грицюк) організовані заходи щодо інформування населення проважливість контролю рівня артеріального тиску та шляхів попередження захворювання.

Адже, однією з 9-ти добровільних цілей Глобального плану профілактики неінфекційних захворювань і боротьбі з ними на 2013-2020рр.є зниження поширеності підвищеного артеріального тиску у популяції.

8 травня до просвітницької акції на базі КМУ «Міська поліклініка №1» доцентом Жанеттою Чорненькою, асистентами Любов Власик та Анжелою Бідучак були залучені студенти 16 групи VІ курсу медичного факультету №2 та студенти 50 групи VІ курсу медичного факультету №3.

Під час заходу студенти роздавали пам’ятки, проводили анкетування, визначали ризик серцево-судинних ускладнень, а також знайомилися з організацією роботи з виявлення артеріальної гіпертензії у закладі та з введенням первинної медичної документації.

10 травня у Парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка до просвітницької акції були залучені студенти кураторських груп І курсу медичного факультету №1: 1 група (куратор, доцент Жанетта Чорненька), 4 група (куратор, асистент Любов Власик). Куратори та гуртківець кафедри, студентка 6 групи V курсу Любов Рудницька разом з першокурсниками-початківцями провели опитування 63-х відвідувачів парку. Серед опитаних 95% знали рівень свого артеріального тиску, з них 54% жінок та 38% чоловіків відмітили періодичне його підвищення, 52% визначилися з вибором свого сімейного лікаря.