Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

22 лютого
Гуменна А.В.
Цисар Ю.В.

23 лютого

Гавалешко В.П.
Гайдуков В.А.
Мазур О.О.
Тарасюк В.І.
Филип У.Я.
Чорноус В.О.

24 лютого

Коваленко С.В.
Токар О.М.

25 лютого

Акентьєв С.О.
Буряк О.Г.
Калуцький І.В.

26 лютого

Кушнір А.М.
Лугова Т.Д.
Малєй І.В.
Руснак Ю.М.

27 лютого

Боштан Ю.М.
Денисенко О.І.
Попадюк Т.В.
Тащук В.К.

28 лютого

Візнюк І.Д.

1 березня

Врублєвська А.С.
Задерей С.І.
Кірошко І.С.
Кузьо О.О.
Сохацький В.М.

2 березня

Крупко О.В.

3 березня

Василашко М.І.
Карвацька Ю.П.
Купчанко К.П.

4 березня

Басараба Р.Ю.
Блажієвська О.М.
Воловідник М.В.
Гараздюк М.С.
Герман П.Л.
Д’яченко Т.М.
Кравчук С.Ю.
Кропельницька Ю.В.
Рябий С.І.
Семенюк Т.О.

5 березня

Горицький Я.В.
Запаранюк С.А.
Курікеру М.А.

6 березня

Гладерук Н.М.
Гончарук Р.І.
Кашул М.О.
Кишкан І.Г.
Кричун І.І.

7 березня

Вахнован Л.В.
Левицька С.А.
Руснак І.Г.
Сальніков О.Л.
Слободян О.О.
Степан В.Т.

8 березня

Островська-Гомон О.Б.

9 березня

Маковей Д.І.
Остафійчук В.В.

У БДМУ провели конференцію з питань остеосинтезу та ендопротезування

Вівторок, 03 липня 2018 15:37
У БДМУ провели конференцію з питань остеосинтезу та ендопротезування

22 червня у БДМУ відбулася конференція «Теоретичні і практичні аспекти остеосинтезу та ендопротезування»,

присвячена ювілею професора Івана Михайловича Рубленика, якому 8 червня 2018 року виповнилося 80 років з дня народження і 55 років лікарської, наукової, педагогічної та громадської діяльності.

Професор Рубленик І.М. – доктор медичних наук, академік УАННП, талановитий ортопед-травматолог завідував кафедрою травматології, ортопедії та нейрохірургії Буковинського державного медичного університету з 1986 по 2005 рік, а з 2006 року до недавнього часу працював директором Шведсько-українського медичного центру «Angelholm».

Понад 80 вчених і практичних лікарів з Києва, Івано-Франківська, Тернополя, Ужгорода, Чернівців та Чернівецької області брали участь у роботі конференції. З привітанням виступили проректор з науково-педагогічної роботи БДМУ І.В. Геруш та президент ВГО «Українська асоціація травматології та остеосинтезу» професор А.В. Калашніков.Усього було зроблено 20 доповідей з актуальних питань остеосинтезу та ендопротезування.

З доповідями присвяченими життєвому шляху ювіляра та драматичній історії розробленої ним технології лікування переломів кісток виступили професор В,Л.Васюк та доцент П.Є.Ковальчук. Було відмічено, що Іван Михайлович вніс вагомий внесок у наукову розробку проблем лікування та реабілітації хворих із переломами кісток та їх наслідками. Ним вперше започатковано новий напрямок у лікуванні переломів кісток – блокуючий інтрамедулярний металополімерний остеосинтез, який отримав визнання в Україні та за її межами.

«Це – новизна світового рівня, – говорить завідувач кафедри травматології та ортопедії, професор Володимир Васюк. Ніде в усьому світі немає металополімерного остеосинтезу, а в Чернівцях є. Він (І.М. Рубленик) розробив ці методи для лікування переломів плеча, стегна, гомілки. За цією методикою виконано близько тисячі операцій.

Однією з цілей конференції було ознайомити широкий загал травматологів з цією методикою, адже її ефективність доведена роками успішного впровадження. Можливо, хтось зацікавиться нею та почне впроваджувати – почнеться ренесанс, нове життя, повторний розвиток цього методу – блокуючого інтрамедулярного металополімерного остеосинтезу. Запросили взяти участь і поділитися досвідом президента Української асоціації травматології та остеосинтезу Андрія Калашнікова. Він зауважив: «Чернівці є видатним містом для нашої спеціальності – ортопедії та травматології, бо тут був розроблений надзвичайно ефективний метод лікування – блокуючий інтрамедулярний металополімерний остеосинтез, який випередив навіть свій час. У своїй роботі ми також використовуємо подібний метод використовуючи металеві блокуючи фіксатори, які можна застосовувати не тільки для лікування переломів середини кісток, але й біля суглобів, у тому числі при переломах шийки стегнової кістки, при переломах у літніх людей.

У роботі конференції взяли участь фахівці клініки «Angelholm», які поділилися з колегами своїм досвідом. Сергій Білик доповів про застосування розробленої проф. І.М. Рублеником подвійної деротаційної пластини. Низка доповідей була присвячена проблемам ендопротезування кульшового суглобу, зокрема, Віктор Процюк представив 2 доповіді: «Двохетапне ревізійне ендопротезування із застосуванням прес-форм для інтраопераційного виготовлення спейсерів» та «Ревізійне ендопротезування кульшового суглобу в разі його асептичної нестабільності».

Ця конференція стала корисною для лікарів-практиків, адже разом з науковцями вони обговорили нові напрямки та технології остеосинтезу й ендопротезування, які доцільно активно впроваджувати у своїй роботі.

«…Зараз нові ідеї полягають в тому, щоб виконувати операції як можна менш травматично, через проколи шкіри, через маленькі доступи, не порушуючи кровопостачання і так вже травмованої кінцівки, отримуючи при цьому, набагато кращі результати. Хворі легше переносять такі операції, швидше виписуються додому, швидше одужують, і взагалі, в цілому, менше страждають » – підсумував професор В. Васюк.

За матеріалами конференції видано збірник тез доповідей, в якому опубліковано 97 наукових робіт, а також збірник статей, присвячених тематиці металополімерного блокуючого остеосинтезу, металоостеосинтезу та ендопротезування.

Прочитано 434 разів