Василик М.Г.

БДМУ – лідер серед медичних вишів за інноваційною діяльністю

Середа, 12 вересня 2018 12:47
БДМУ – лідер серед медичних вишів за інноваційною діяльністю

Щорічно, в третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора.

Це свято тих, хто володіє нестандартним мисленням, вмінням знаходити неординарні рішення проблем і випереджає час. Це свято по праву вважають своїм люди різних професій – інженери, медичні працівники, військові, науковці. Кожен винахідник, конструктор, вчений прагне вивести результати своєї праці на передові рубежі науково-технічного прогресу. Саме завдяки їм, цілеспрямованим і невтомним, людство отримало можливість ходити по дну океанів, освоювати космічний простір, управляти атомною енергією.

Відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року кожного року, в третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора. Винахідницьку та раціоналізаторську діяльність регулює Український інститут промислової власності – Укрпатент. Нині Укрпатентом було зареєстровано більше мільйона патентів на винаходи та корисні моделі. У наш час важливу роль у розвитку держави відіграють досягнення в галузях науки та інформації, новітні розробки в промисловості, прогресивні ідеї та винаходи.

Творчий прорив, реалізований в ідеях і розробках співробітників БДМУ, примножує інноваційний потенціал країни. Ваша наполеглива і старанна праця, дорогі колеги, сприяє розвитку медичної науки, впровадженню нових практичних рішень, спрямованих на покращення профілактичних, діагностичних та лікувальних методик у відповідності до вимог сьогодення.

Наш університет впевнено йде інноваційним шляхом. За даними ГО Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» про кількість патентів, отриманих ВНЗ України у 2017 році в рамках підготовки рейтингу «Топ 200 Україна», БДМУ посідає І місце серед медичних ВНЗ.

За 2017-2018 навчальний рік БДМУ отримано 121 патент на корисну модель та 2 патенти на винахід, зареєстровано і видано 179 рацпропозицій, що свідчить про реальні перспективи зростання рівня винахідницької діяльності.

Вітаємо всіх, хто сьогодні продовжує шукати, придумувати і втілювати в життя неординарні технічні та управлінські рішення, нові технології та устаткування, розробляє промислові зразки і корисні моделі, пише програмні алгоритми і запускає стартапи. Ви повною мірою залишаєтеся вірними тим романтичним ідеям технологічних першовідкривачів, які завжди робили наш світ кращим, зручнішим і комфортнішим.