Професор БДМУ взяла участь у міжнародному конгресі в Парижі

З 15 по 19 вересня у м. Париж (Франція) проходив 28-й міжнародний конгрес Європейського респіраторного товариства,

який за останні роки набув статусу інтернаціонального, оскільки участь у його роботі взяла рекордна кількість – 22-тисячі учасників не тільки з усіх Європейських країн, але й практично з усіх куточків світу. В роботі одного з найбільших медичних конгресів світу про здобутки у галузі фтизіатрії, зокрема вдосконалення програми лікування чутливого туберкульозу, доповідала завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології БДМУ доктор медичних наук, професор Лілія Тодоріко, яка входила до складу національної делегації, очолювану академіком НАМН України, доктором медичних наук, професором Юрієм Фещенком. Також Буковинський державний медичний університет на Конгресі ERS представили студентка 6-го курсу медичного факультету №1 Ступницька Анастасія та лікар-інтерн Нестеровська Ольга з постерною доповіддю: «Evaluation of Slow Vital capacity and Forced Vital Capacity in patients with COPD» (науковий керівник – д.м.н. Ганна Ступницька).

Була взята участь у чисельних наукових симпозіумах, наукових дискусіях та обговореннях актуальних питань щодо захворювань бронхолегеневої системи (всього було проведено 420 наукових та тренінгових сесій). На форумі особлива увага була присвячена хронічним захворюванням органів дихання, таким як БА і ХОЗЛ. Проблема діагностики, а особливо лікування туберкульозу, вийшла на світовий масштаб, оскільки були представленні доповіді з країн, які знаходяться в різних куточках земної кулі. Тому не дивним є те, що Генеральна Асамблея ООН, яка відбудеться у Нью-Йорку 26 вересня 2018 року, вперше присвячена проблемі подолання туберкульозу в світі і буде представлена українською делегацією на найвищому рівні.