Представник БДМУ взяв участь у роботі наукового конгресу в Гаазі (Нідерланди)

Впродовж 20-22 вересня 2018 р. в м. Гаага (Нідерланди) відбувся  13 Конгрес Європейської Асоціації Кульшового суглобу, в якому взяла участь делегація ортопедів-травматологів з України.

В роботі конгресу прийняли участь 895 учасників з 55 країн, було заслухано понад 200 усних та представлено 250 постерних доповідей присвячених проблемам діагностики та лікування переломів ділянки кульшового суглобу, первинного та ревізійного ендопротезування, лікування перипротезної інфекції та асептичної нестабільності, застосування нових конструкцій ендопротезів метафізарної фіксації стегнового компонента у осіб молодого віку та подвійної мобільності. Розглядалися також питання біомеханіки, зокрема впливу діаметру головки ендопротезу на частоту вивихів у післяопераційному періоді; застосування нових матеріалів — цирконієвої кераміки, Oxinium покриття та CrossLink поліетилену, які дозволяють значно зменшити стирання компонентів ендопротезів.

Розробки Буковинського державного медичного університету були представлені доповіддю доцента кафедри травматології та ортопедії Дудко О.Г. – Alloplastic reconstruction of ligamentum teres femoris in unipolar hip arthroplasty (Oleksii Dudko, G. Dudko).

Крім того, ортопедами-травматологами з Харкова, Львова, Києва були представлені наступні доповіді:

Bone grafting of acetabular defects at THA in patients with dysplastic osteoarthritis of the hip (Ahmed Amine Badnaoui, V. Filipenko, S. Bondarenko, O. Pidgaiska, A. Zhigun).

Postoperative pain management in patients older than 80 years after hip joint arthroplasty (Yuriy Prudnikov, S. Bondarenko, M. Navolokin).

Uncemented diaphyseal fixed type stems in patients with pseudarthrosis of the femoral neck (Stanislav Bondarenko, V. Filipenko, Y. Prudnikov, A. Badnaoui, O. Tankut).

The modelling resection of the femoral head in children (Olexandr Korolkov, Z. Kuzo, K. Lizaveta, A. Badnaoui).

Preventive surgery of the hip in children with cerebral palsy (Olexandr Korolkov, P. Rakhman, M. Rykun, S. Bondarenko, A. Badnaoui).

Під час Конгресу були проведено індустріальний симпозіум фірм виробників імплантатів та інструментарію та Генеральна Асамблея Європейської Асоціації Кульшового суглобу.

Розглядалися проблеми та перспективи навчання ортопедів-травматологів, зокрема було презентовано розроблений університетом Арістотеля (Салоніки, Греція) комплекс VR (Віртуальної Реальності) для опанування практичних навичок з ендопротезування. Участь у роботі Конгресу акредитована Європейським комітетом з освітньої діяльності, отримано сертифікат з нарахуванням 19 СME кредитів, у відповідності до відвіданих пленарних і секційних засідань. Матеріали конгресу опубліковані в журналі HIP International, який індексується в SCOPUS (2017 Impact Factor: 1.276).

Звіт про роботу 13  Конгресу Європейської Асоціації Кульшового Суглобу було заслухано на засіданні Чернівецького осередку Української асоціації ортопедів-травматологів 28 вересня 2018 року.