А чи знають чернівчани що корисно для серця?

З’ясовували студенти БДМУ. 1 жовтня у парку ім. Т. Г. Шевченка студенти наукового гуртка кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я БДМУ (завідувач Мар’яна Грицюк, куратор Любов Власик) провели просвітницьку акцію до Дня серця.

Акція розпочала місячник, профілактичних заходів «Від Міжнародного Дня серця (29 вересня) до Всесвітнього Дня боротьби з інсультом (29 жовтня)», який уже став традиційним.

В організації та проведенні акції брали участь студенти-гуртківці Марина Биндю (студентка 16 групи 2 курсу, медичний факультет №2), Тетяна Скидан (студентка 31 групи 5 курсу, медичний факультет №2 ), Ірина Прусак (студентка 13 групи 4 курсу, медичний факультет №1). Вперше у подібному заході взяли участь Білал Хуссейн Махмуд Аль-Хатіб, Рашад Мохаммад Абу Заід, Ассем Мохаммад Еслім Альнаваісех (студенти 33 групи, 5 курсу, медичний факультет №3). Студенти розпочали збір даних шляхом опитування у рамках запланованого статистичного дослідження.

«Ми на подібній акції вперше, це надзвичайно цікаво і корисно для усіх учасників заходу» – діляться враженнями студенти з Йорданії.

«Приємно було дізнатися, що чернівчани уважно ставляться до власного здоров’я та приділяють увагу профілактиці серцево-судинних захворювань. На сьогоднішній день для зміцнення серця і взагалі для підтримки свого здоров’я, вони обирають часті прогулянки на свіжому повітрі, фітнес, плавання, здорове харчування та не забувають про достатню кількість води» – доповнює враження Тетяна Скидан.

Сонячного настрою до гарного погожого дня добавив санітарний бюлетень, виготовлений власноруч студентами 2 групи нинішнього 6 курсу (староста Каріна Чіботару, медичний факультет №1), який був використаний при проведенні заходу. Перехожі охоче віддавали свої «сердечка» на користь найважливішому на їх погляд елементу способу життя для здорового серця. Прогулянки на свіжому повітрі були найбільш популярні серед респондентів.

Всього акцією охоплено близько 100 осіб