Приєднуйся

БДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Дні народження

22 лютого
Гуменна А.В.
Цисар Ю.В.

23 лютого

Гавалешко В.П.
Гайдуков В.А.
Мазур О.О.
Тарасюк В.І.
Филип У.Я.
Чорноус В.О.

24 лютого

Коваленко С.В.
Токар О.М.

25 лютого

Акентьєв С.О.
Буряк О.Г.
Калуцький І.В.

26 лютого

Кушнір А.М.
Лугова Т.Д.
Малєй І.В.
Руснак Ю.М.

27 лютого

Боштан Ю.М.
Денисенко О.І.
Попадюк Т.В.
Тащук В.К.

28 лютого

Візнюк І.Д.

1 березня

Врублєвська А.С.
Задерей С.І.
Кірошко І.С.
Кузьо О.О.
Сохацький В.М.

2 березня

Крупко О.В.

3 березня

Василашко М.І.
Карвацька Ю.П.
Купчанко К.П.

4 березня

Басараба Р.Ю.
Блажієвська О.М.
Воловідник М.В.
Гараздюк М.С.
Герман П.Л.
Д’яченко Т.М.
Кравчук С.Ю.
Кропельницька Ю.В.
Рябий С.І.
Семенюк Т.О.

5 березня

Горицький Я.В.
Запаранюк С.А.
Курікеру М.А.

6 березня

Гладерук Н.М.
Гончарук Р.І.
Кашул М.О.
Кишкан І.Г.
Кричун І.І.

7 березня

Вахнован Л.В.
Левицька С.А.
Руснак І.Г.
Сальніков О.Л.
Слободян О.О.
Степан В.Т.

8 березня

Островська-Гомон О.Б.

9 березня

Маковей Д.І.
Остафійчук В.В.

Фахівець БДМУ взяла участь у форумі в Гаазі

Вівторок, 06 листопада 2018 17:05

Упродовж 24-27 жовтня у м. Гаага (Нідерланди) проходила 49-а конференція Всесвітньої асоціації зі здоров’я легень, на яку були зареєстровані учасники з 194 країн світу, у томі числі і делегація з України.

 

Тема цьогорічного світового форуму «Декларування наших прав: соціальні і політичні рішення» підкреслює, що ліквідація туберкульозу і досягнення пов’язаних зі здоров’ям цілей стійкого розвитку, потребує скоординованої реакції громадськості та охорони здоров’я, заснованої на правах кожної людини.

У роботі одного з найбільших медичних конгресів світу про здобутки у галузі фтизіатрії, зокрема, удосконалення програми лікування чутливого туберкульозу, доповідала завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет» доктор медичних наук, професор Лілія Тодоріко, яка була офіційним делегатом.

У дні роботи Всесвітньої конференції UNION на центральній площі Гааги майоріли прапори конференції, а у центральному виставковому залі міста – виставка присвячена туберкульозу, що свідчить про політичну прихильність до проблеми світового виміру та підкреслює її значимість у рамках сформульованого девізу засідання генеральної Асамблеї ВООЗ, що відбулася 26 вересня 2018 року у Нью-Йорку під гаслом «Об’єднані, щоб покінчити з туберкульозом».

Була взята участь у роботі пленарних та секційних засідань, присвячених  обговоренню актуальних проблем щодо діагностики, сучасних стандартів лікування туберкульозу. Зроблено висновок, що хвороби легень є більше ніж клінічним станом. Туберкульоз, забруднення повітря, тютюнопаління, погіршення екологічної ситуації і багато інших загроз здоров’ю легень процвітають там, де немає політичної прихильності і не дотримуються права людини щодо здоров’я, зокрема права на належну профілактику, лікування і догляд.

Всесвітня конференція проходила в рамках 4-х денної наукової програми і слугувала важливим місцем для зустрічі всіх тих, хто працює у сфері, яка стосується різних аспектів пов’язаних зі здоров’ям легень. Конгрес UNION став добре організованою платформою для ознайомлення не тільки з найновітнішими науковими розробками та досвідом, а й можливостями професійної дискусії з консолідацією та політичною підтримкою громадської охорони здоров’я, заснованої на дотриманні прав людини.

Були проведені зустрічі з провідними фахівцями в галузі респіраторної медицини та туберкульозу з різних регіонів світу, обговорені можливості щодо перспектив розробки спільних проектів по нових методах діагностики та лікування туберкульозної інфекції за участі європейських країн та країн з високим тягарем туберкульозу, у тому числі і ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет». Проведена профорієнтаційна робота по популяризації ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет» серед представників медичних та політичних кіл країн Африканського та Азійського регіонів.

Прочитано 191 разів