Василик М.Г.

Яковичук Н.Д.

Фахівець БДМУ взяла участь у форумі в Гаазі

Вівторок, 06 листопада 2018 17:05

Упродовж 24-27 жовтня у м. Гаага (Нідерланди) проходила 49-а конференція Всесвітньої асоціації зі здоров’я легень, на яку були зареєстровані учасники з 194 країн світу, у томі числі і делегація з України.

Тема цьогорічного світового форуму «Декларування наших прав: соціальні і політичні рішення» підкреслює, що ліквідація туберкульозу і досягнення пов’язаних зі здоров’ям цілей стійкого розвитку, потребує скоординованої реакції громадськості та охорони здоров’я, заснованої на правах кожної людини.

У роботі одного з найбільших медичних конгресів світу про здобутки у галузі фтизіатрії, зокрема, удосконалення програми лікування чутливого туберкульозу, доповідала завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет» доктор медичних наук, професор Лілія Тодоріко, яка була офіційним делегатом.

У дні роботи Всесвітньої конференції UNION на центральній площі Гааги майоріли прапори конференції, а у центральному виставковому залі міста – виставка присвячена туберкульозу, що свідчить про політичну прихильність до проблеми світового виміру та підкреслює її значимість у рамках сформульованого девізу засідання генеральної Асамблеї ВООЗ, що відбулася 26 вересня 2018 року у Нью-Йорку під гаслом «Об’єднані, щоб покінчити з туберкульозом».

Була взята участь у роботі пленарних та секційних засідань, присвячених  обговоренню актуальних проблем щодо діагностики, сучасних стандартів лікування туберкульозу. Зроблено висновок, що хвороби легень є більше ніж клінічним станом. Туберкульоз, забруднення повітря, тютюнопаління, погіршення екологічної ситуації і багато інших загроз здоров’ю легень процвітають там, де немає політичної прихильності і не дотримуються права людини щодо здоров’я, зокрема права на належну профілактику, лікування і догляд.

Всесвітня конференція проходила в рамках 4-х денної наукової програми і слугувала важливим місцем для зустрічі всіх тих, хто працює у сфері, яка стосується різних аспектів пов’язаних зі здоров’ям легень. Конгрес UNION став добре організованою платформою для ознайомлення не тільки з найновітнішими науковими розробками та досвідом, а й можливостями професійної дискусії з консолідацією та політичною підтримкою громадської охорони здоров’я, заснованої на дотриманні прав людини.

Були проведені зустрічі з провідними фахівцями в галузі респіраторної медицини та туберкульозу з різних регіонів світу, обговорені можливості щодо перспектив розробки спільних проектів по нових методах діагностики та лікування туберкульозної інфекції за участі європейських країн та країн з високим тягарем туберкульозу, у тому числі і ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет». Проведена профорієнтаційна робота по популяризації ВДНЗ «Буковинський державний медичний університет» серед представників медичних та політичних кіл країн Африканського та Азійського регіонів.