Фахівці БДМУ взяли участь в конференції неонатологів

У рамках реалізації благодійної програми «Колиски надії» з метою ознайомлення українських неонатологів з новими тенденціями в інтенсивній терапії новонароджених, проведення прямого діалогу з найкращими світовими фахівцями, БО «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива» у партнерстві з ТОВ «ТПК «Н.З.Техно»» та Асоціацією неонатологів України 6-7 листопада 2018 року була проведена науково-практична конференція «Інтенсивна терапія новонароджених: рік 2018 та найближчі перспективи» (м. Київ, Україна).

Серед запрошених доповідачів – провідні фахівці в галузі неонатології: професор Ола Дідрік Заугстад (Університет Осло, Норвегія), професор Стівен М. Донн (Дитяча лікарня Мотт Університету системи охорони здоров’я штату Мічиган, США), професор Нейл Марлоу (Клініка університетського коледжу м. Лондон, Великобританія), професор Дірк Басслер (Університетська клініка м. Цюріх, Швейцарія).

На конференції розглядалися останні зміни в європейських протоколах надання медичної допомоги новонародженим та широке коло спеціалізованих тем, пов’язаних із застосуванням різних видів дихальної підтримки, попередження та лікування дихальних розладів та ускладнень внаслідок проведення штучної вентиляції легенів, проведення гіпотермії та церебрального моніторингу пацієнтів, догляду за новонародженими, катамнестичного спостереження дітей, що народилися передчасно, актуальні аспекти гіпербілірубінемій у новонароджених та первинної реанімації новонароджених тощо.

У конференції взяли участь 150 спеціалістів, які працюють у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених з усіх регіонів України та представників профільних кафедр вітчизняних вищих медичних навчальних закладів.

Чернівецьку область на конференції представляли: асистент кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини БДМУ к.мед.н. Бабінцева А.Г., доцент кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини, к.мед.н. Буряк О.Г., завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених МКМУ «Клінічний пологовий будинок №2» Агафонова Л.В., експерт з питань невідкладних станів у неонатології Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, завідувач відділення неонатального догляду КМУ «Клінічний пологовий будинок №1» Кошурба І.В., завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених КМУ «Клінічний пологовий будинок №1» Колюбакін Д.В., завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених КМУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» Козьма О.М., лікар- анестезіолог дитячий відділення інтенсивної терапії новонароджених КМУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» Запотічна А.Ф., старша медична сестра відділення неонатального догляду КМУ «Клінічний пологовий будинок №1» Дідорук В.Д.