9 січня

Гараздюк О.І.
Калічко О.В.
Сторожук М.В.

Пацієнт-орієнтована допомога у загальній лікарській практиці

Понеділок, 10 грудня 2018 15:22

Упродовж 4-5 грудня у м. Києві відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Пацієнт-орієнтована допомога у загальній лікарській практиці», присвячена 20-річчю Української Асоціації Сімейної Медицини (УАСМ).

ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» представляли члени УАСМ – доценти кафедри сімейної медицини, к.мед.н., доцент Оксана Петринич, к.мед.н., доцент Тетяна Казанцева та асистент кафедри сімейної медицини Маріанна Сем’янів.

Упродовж двох днів роботи учасники заходу мали можливість заслухати цікаві доповіді на актуальну тематику, взяти участь в майстер-класах з оволодіння практичними навичками, ворк-шопах для викладачів, сімейних лікарів і медсестер, управлінців первинної ланки.

В рамках конференції 6-7 грудня УАСМ за підтримки НМАПО імені П.Л. Шупика в автоматизованій аудиторії організовано і проведено on-line симпозіум для викладачів кафедр сімейної медицини України «Нова міжнародна класифікація для лікарів первинної ланки ІСРС-2. Тренінг тренерів» за участю розробників цієї класифікації (доктор Жан Карл Солер – член правління EGPRN (Мальта), член Міжнародного комітету класифікації ІСРС WONCA, доктор Нікола Буоно – член правління EGPRN (Італія), член Міжнародного комітету класифікації ІСРС WONCA).

Учасники симпозіуму ознайомилися з другою версією Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ICPC та її основними принципами, побачили стратегії впровадження і використання ICPC в медичному документообізі, управлінні практикою, регіональній чи національній статистиці, наукових дослідженнях в галузі загальної практики-сімейної медицини. Оксана Петринич, як тренер з ICPC-2 у Чернівецькій області розповіла про власний досвід проведення понад 12 тренінгів впродовж 2018 року