21 березня

Мар’янчук Г.Г.

Мова як ідентифікатор нації

П'ятниця, 22 лютого 2019 02:28

Рідна мова – найдорожчий скарб кожної нації, адже саме в мові зберігається генетичний код народу, який передається від покоління до покоління. Усвідомлення важливої ролі мови в розвитку освіти, культури, консолідації суспільства та зміцнення держави стало основою прийняття рішення ЮНЕСКО про щорічне відзначення 21 лютого Міжнародного дня рідної мови.

Студенти-іноземні громадяни БДМУ медичного факультету № 3 (Еффах Обед, Мурай Гіфті, Алі Прісціла, Форкуох Мавіс, Оту-Ніарко Прісціла) та стоматологічного факультету (Ехаб Омар, Саід Махмуд) під керівництвом викладачів кафедри суспільних наук та українознавства (доцента Цуркан М. В., асистента Каізер І. Ю.) взяли активну участь у відзначенні Міжнародного дня рідної мови, яке відбулося на базі Чернівецької гімназії № 7 з поглибленим вивченням англійської мови.

Студенти разом із учнями 11-х класів декламували вірші українських поетів і виконували українські пісні, що сприяло вдосконаленню їхніх практичних комунікативних навичок і формуванню етнічної толерантності. Саме такі спільні заходи є одним із необхідних чинників соціально-психологічної адаптації іноземних громадян та засобом подолання мовно-ментального бар’єру між представниками різних народів та націй.

Варто відзначити, що всі присутні були вражені високим рівнем читання поезій студентами-іноземцями та їх бажанням комунікувати з носіями мови.