Данилишин Т.М.

Яворенко К.Ю.

День-вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

Середа, 15 лютого 2012 00:00

15 лютого громадськість відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 23-ю річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У Чернівцях відбувся мітинг та покладання вінків і квітів до пам’ятника загиблим в Афганістані буковинцям та урочисті збори і святковий концерт в обласній філармонії.

З цієї нагоди в Буковинському державному медичному університеті на кафедрі психології та соціології проведені бесіду зі студентами І курсу “Пам’ятаймо про минуле”.
Зазначимо, що на сьогодні на кафедрі фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата працює людина, яка була в Афганістані під час військового конфлікту – д.м.н. Г.І.Ходоровський, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України.

На той час (1987-1989) Георгій Іванович займав посаду Радника ректора Кабульського медінституту та Радника Міністра охорони здоров’я Афганістану.

Також Г.І. Ходоровський очолював групу науково-педагогічних співробітників СРСР в Афганістані, яка налічувала майже 50 осіб. “Ця група складалася із висококваліфікованих спеціалістів, науковців-медиків з Києва, Москви, Дніпропетровська, Вінниці, Чернівців, Новосибірська, Омська, Душанбе, котрі надавали медичну допомогу в шпиталях. Кожного дня сім одиниць техніки по засекречених маршрутах везли сміливців на допомогу тим, хто цього потребував” – згадує Георгій Іванович.

Крім медичної та консультативної допомоги учасники групи, яку очолював Г.І. Ходоровський, займалися науковою діяльністю, курували підписання договорів у медичному напрямку.

“Разом зі мною до Афганістану поїхала моя дружина, – розповідає Георгій Іванович, яка очолила там ансамбль художньої самодіяльності в будинку культури.” За словами професора учасники ансамблю морально підтримували наших співвітчизників, а це було дуже важливо.

Отже, ми повинні пам’ятати про минуле і опираючись на досвід поколінь, творити прекрасне майбутнє.