• Українська
  • English
16 травня – День науки в Україні
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
16 травня – День науки в Україні

16 травня – День науки в Україні

Шановні викладачі, аспіранти, молоді вчені та студенти!

Сердечно вітаю Вас з Днем науки в Україні!

Щиро бажаю, щоб кожен день був сповнений креативних та унікальних ідей, корисних і великих відкриттів, цікавих й гідних досягнень. Нових Вам творчих пошуків та здобутків, невичерпної енергії, наснаги та вагомих успіхів та перемог на нелегкому, але надзвичайно цікавому шляху.

 

З повагою

Ректор                                                                 Тарас Бойчук

 

Наука по праву вважається одним з найпотужніших інструментів пізнання та зміни світу.

Наукова думка формує соціокультурне середовище, дає відповіді на безліч суспільно важливих питань, стає способом вирішення соціальних проблем, підсилює потенціал розвитку.

Відрадно, що значний вклад у розвиток медичної наукової думки зробили видатні дослідники – представники наукових шкіл Буковинського державного медичного університету, а нинішнє покоління науковців БДМУ продовжує чудові традиції вчителів.

На сьогодні, БДМУ – с еред 10-ти найкращих медичних ВУЗів відповідно до рейтингу за показниками міжнародної наукометричної бази даних SciVerse Scopus. У рейтингу закладів з найвищою винахідницькою активністю за результатами отримання патентів на винаходи – ІІ місце.

В університеті виконуються 39 тем науково-дослідних робіт, 3 – отримують фінансування з Державного бюджету. Затверджено 7 докторських та 27 кандидатських дисертаційних робіт, продовжують виконання 7 докторських та 132 кандидатських дисертацій.

В університеті функціонує «Навчально-наукова лабораторія», яка оснащена новітнім обладнанням для проведення імунологічних та біохімічних досліджень, працює «Центр клінічних досліджень», 4 міжкафедральні лабораторії (біохімічна, мікробіологічна, морфологічна, імунологічна) та 17 кафедральних лабораторій.

Функціонує Координаційна Рада БДМУ з питань представництва наукових досягнень в міжнародному науково-інформаційному просторі та цифровий репозиторій «Інтелектуальні фонди БДМУ» – електронний архів -14476 одиниць.

Щороку університет проводить велику кількість наукових форумів, в першому кварталі 2020 року БДМУ виступив організатором 4 наукових заходів:

  • 1 науковий захід згідно до плану МОН України на 2020 р.;
  • 2 регіональні науково-практичні конференції;
  • 1 науково-практичний семінар.

Проведення наукових зібрань, на базі БДМУ, висвітлюється з використанням сервісу відеоконференцій Web class науково-освітньої телекомунікаційної мережі «URAN».

Уже традиційно впродовж багатьох років в університеті проводиться один з найбільших в Україні наукових форумів – Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів та молодих учених BIMCO, видається «BIMCO JOURNAL Abstracts Book», який включає тези доповідей молодих науковців – 885. Конгрес об’єднав 1550 учасників із 50 країн світу, вкотре ставши наймасштабнішим науковим форумом України та Східної Європи.

Корисно знати