Проблемна науково-дослідна лабораторія створена за наказом ректора БДМУ №14-0 від 26.12.2016р. (зміна назви на «Навчально-наукова лабораторія» від 26.12.2017).
Лабораторія володіє свідоцтвом про підтвердження технічної компетентності з правом на проведення імунологічних та біохімічних досліджень та відповідає критеріям атестації й атестована на право проведення вимірювань у сфері законодавчо регульованої метрології.
Персонал лабораторії складається із висококваліфікованих лікарів та наукових співробітників, оснащена сучасними автоматичними аналізаторами, які підтвердили свою високу точність та безумовну якість проведення вимірювань в багатьох діагностичних лабораторіях світу.
Адреса – Чорноморська, 15А , 17А
Лабораторія має право проводити: загальноклінічні, біохімічні, цитологічні, алергологічні, онкологічні, гормональні, генетичні – ПЛР-діагностика, імуногістохімічні дослідження.
Персонал лабораторії:
Навчук Ігор Васильович – В.о. завідувача навчально-наукової лабораторії., доцент лікар – анастезіолог
Вакула Оксана Василівна – провідний фахівець, лікар – лаборант, клініцист
Данилюк Марина Дмитрівна – провідний фахівець, лікар – лаборант гістолог, генетик
Манільчук Марина Володимирівна – провідний фахівець, інженер-лаборант, генетик
Мельник Ірина Вікторівна – провідний фахівець, інженер-лаборант, біохімік
Гасюк Лідія Степанівна – лаборант
Контакти
Навчук Ігор Васильович – В.о. завідувача навчально-наукової лабораторії., доцент лікар – 0502708386
Вакула Оксана Василівна – провідний фахівець, лікар – лаборант, клініцист – 0505913440
Данилюк Марина Дмитрівна – провідний фахівець, лікар – лаборант, гістолог, генетик
Манільчук Марина Володимирівна – провідний фахівець, інженер-лаборант генетик – 0973585736
Мельник Ірина Вікторівна – провідний фахівець, інженер-лаборант біохімік – 0964091406
Гасюк Лідія Степанівна – лаборант – 0502710354
Обладнання
Accent 200
Maglumi 1000
Автоматичний аналізатор електролітник SINO 005
Abacus 3CT (DIATRON MI PLC, Угорщина) являє собою повністю автоматизований високоякісний гематологічний аналізатор для in vitro діагностики в клінічних лабораторіях. Він забезпечує точне і достовірне 3-складове диференціальне вимірювання WBC з використанням технології вимірювання імпедансу.
Аналізотор Abacus 3CT використовує метод імпедансу для вимірювання концентрації лейкоцитів (WBC), еритроцитів (RBC) і тромбоцитів (PLT). Вимірювання вмісту червоних кров’яних клітин гемоглобіну (HGB) здійснюється за допомогою фотометричної вимірювальної техніки. 3-складова лейкоцитарна диференціація (LIM%? MID%, GRA%) здійснюється за допомогою диференціального лізуючого реагенту. Для контролю якості використовуються контрольні матеріали іноземного виробництва.
4-канальний напівавтоматичний коагулометр Diagon Coag4D (Diagon Ltd, Угорщина) – це прилад in vitro діагностики для використання в клінічних лабораторіях персоналом, що має кваліфікацію для лабораторної діагностики. Аналізатор Coag4D застосовується для визначення наступних параметрів:
Тести на згортання:
Скринінгові тести – протромбіновий час (ПТ), активований частковий тромбоплстиновий час (АЧТЧ), фібриноген, тромбопластиновий час (ТЧ);
Фактори – (II, V, VII, X, VIII, IX, XI, XII);
Хромогенні – (АТІІ, протеїн С, плазміноген);
Турбідіметричний тест
Д-Димер
Для контролю якості використовуються контрольні матеріали іноземного виробництва.
Сечовий аналізатор URI–TEX 300 (Cormay, Польща) – це відбивальний фотометр. Смужка освітлена білим світлом, а відбите світло від смуги виявляється датчиком. Сигнали RGB у цифровому форматі, і це зображення із цифрами інтерпретується процесором. Саморегульований аналізатор зображень SW розташовує смужку та доріжки, і на основі цих кольорів визначається значення параметрів. Тест-смужки сечі спрощують лабораторну діагностику.
Автомат для гістологічної обробки тканин карусельного типу STP-120 пропонує ряд можливостей програмування для фіксації, дегідратації, ущільнення гістологічних фрагментів за допомогою реактивів та парафіну. Система управління дозволяє запрограмувати до 10 різних процесів.
Модуль для заливки HistoStar, Thermo – прилад являє собою систему для заливки зразків тканин в лабораторних умовах. Станція заливки містить відсік для зберігання базових форм, резервуар для парафіну, ємність для зберігання тканин та спеціальний прилад для розливання парафіну.
Мікротом ротаційний HM 325 – високоефективний прилад, який використовується для виготовлення парафінових зрізів. Система складається із спеціального тримача одноразових лез з вбудованою передавальною доріжкою та водяною банею
PT Module – прилад для проведення високотемпературної обробки препаратів, для демаскування та депарафінізації антигенів. Режим для нагріву підтримує температуру розчину від 30о до 95о, запобігає закіпанню розчину в резервуарах.
16 вересня 2024 року в Буковинському державному медичному університеті відбувся захід для студентів спеціальності «Медицина» у рамках комунікаційної кампанії «Вартові громадського здоров’я», яка проводиться задля залучення […]
13 вересня на базі Буковинського державного медичного університету відбувся ІІ Всеукраїнський медичний форум медичних сестер та братів, організований громадською організацією «Асоціація серцево-судинних хірургів України» за […]
В черговий раз звільняли полиці від паперів, що накопичилися за минулий навчальний рік. Завдяки постійній підтримці спільними зусиллями було зібрано 720 кг макулатури, за вторговані […]