• Українська
 • English
 • Медичні центри БДМУ

  Обласний Центр малоінвазивної хірургії та гінекології

Обласний Центр малоінвазивної хірургії та гінекології

Контактна інформація:

 • м. Чернівці, вул Головна 137. КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», кафедра хірургії № 1;
 • контактний телефон: +380372-51-47-41;
 • е-mail – surgery_okl@bsmu.edu.ua
 • посилання на сайт структурного підрозділу в домені bsmu.edu.ua – https://www.bsmu.edu.ua/uk/medecine/213-reg_center_of_m_invasive_surgery_gynecology

Загальна інформація про структурний підрозділ

Обласний центр малоінвазивної хірургії та гінекології створено 31.05.2011р. на базі хірургічного відділення ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня» з метою покращення якості надання медичної допомоги хворим хірургічного та гінекологічного профілю, створення умов для розвитку малоінвазивної хірургії шляхом раціонального використання кадрового та матеріально-технічного ресурсу Буковинського державного медичного університету та лікувально-профілактичних закладів області.

Керівництво Центром покладено на завідувача кафедри хірургії №1 БДМУ, професора Полянського І.Ю. та завідувача хірургічним відділенням КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Баранецького Ф.І.

Наукове консультування Центру з гінекологічної патології виконує завідувач кафедри акушерства та гінекології,  професор Юзько О.М.

До роботи в центрі залучені співробітники кафедр хірургії, акушерства та гінекології,  лікарі хірургічного, гінекологічного та торакального відділень обласної клінічної лікарні, які мають відповідні сертифікати.

Центр оснащено трьома комплексами для лапароскопічних оперативних втручань та навчальним тренажером.

Щорічно в Центрі виконується близько 800 малоінвазивних оперативних втручання з приводу захворювань жовчного міхура  (гострого та хронічного калькульозного холециститу, поліпозу жовчного міхура),  гострого та хронічного апендициту, гострого панкреатиту, при грижах черевної стінки та стравохідного отвору діафрагми, при травмах органів черевної порожнини,  при доброякісних пухлинах та кістозних утвореннях черевної порожнини, заочеревинного простору, при гінекологічній патології: позаматковій вагітності, гнійних тубооваріальних пухлинах, кістах яєчників,  міомах матки, неплідді та ін.

Впроваджено виконання торакоскопічних оперативних втручань при пневмотораксах, травмах легень та плеври, емпіємі плеври.

Розроблено і впроваджено ряд нових оперативних втручань (торакоскопічна нейрофренікотомія, локальна перитонеосорбція, спосіб зашивання дефектів порожнистих органів та ін.)

Широко використовуються відеолапароскопії як метод діагностики різної хірургічної, гінекологічногї та торакальної патології.

Впроваджено виконання пункційних методів санації та дренування відмежованих гнійних утворень очеревинної порожнини та кіст різної локалізації під контролем УЗД.

Створення Центру сприяло суттєвому покращенню результатів лікування хірургічних та гінекологічних хворих – суттєво скоротився термін стаціонарного їх лікування, зменшилась частота різних інтра- та післяопераційних ускладнень, розширився спектр оперативних втручань при ургентній та плановій хірургічній, торакальній та гінекологічній патології.

Співробітниками Центру надається консультативна допомога районним лікарням щодо організації та виконання лапароскопічних оперативних втручань.

Наявне оснащення використовується в навчальному процесі зі студентами 4 та 6 курсів, які мають можливість спостерігати за виконанням сучасних малоінвазивних операцій, що включені в навчальні програми; для підготовки лікарів-інтернів, які активно приймають участь у виконанні малоінвазивних оперативних втручань в якості асистентів, а також клінічних ординаторів, які самостійно виконують окремі етапи оперативного втручання.

На базі Центру щорічно проводяться курси тематичного удосконалення з малоінвазивної хірургії з видачею відповідних сертифікатів.

При проведенні циклів передатестаційного навчання з хірургії значний акцент робиться на впровадження сучасних малоінвазивних технологій в лікування різної патології. Курсанти мають змогу приймати безпосередню участь у таких операціях, що значно підвищує інформативність навчання.

Створено адаптовані протоколи діагностики  та лікування хірургічної й гінекологічної патології  з використанням мало- та неінвазивних методів.

Спільно з Асоціацією хірургів Чернівецької області та Асоціацією судинних хірургів України проведено дві  науково-практичні конференції, спрямовані на впровадження малоінвазивних технологій та результатів наукових досліджень у клінічну практику.

Керівник центру:

 • Заслужений лікар України, д.мед.н., професор Полянський Ігор Юлійович;
 • Завідувач кафедри хірургії № 1 БДМУ;
 • контактний телефон: +380372-51-47-41;
 • е-mail (igor@bsmu.edu.ua).

 

Обласний Центр малоінвазивної хірургії та гінекології