• Українська
  • English

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЛІКАРІВ

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЛІКАРІВ

Безперервний професійний розвиток  лікарів і провізорів здійснюється протягом їх професійного життя як шляхом підвищення кваліфікації в закладах післядипломної освіти, на циклах: тематичного удосконалення, інформації та стажування, передатестаційної підготовки, а також самоосвіти, так і шляхом отримання другої освіти та іншими шляхами.

Відповідно до рішення ДАК від 27.06.2013 р., протокол № 105, ліцензований обсяг підвищення кваліфікації лікарів (провізорів) за базовими спеціальностями в університеті становить 2500 осіб на рік.

Щороку в університеті підвищують свою кваліфікацію лікарі різних спеціальностей, в тому числі з інших областей України. Для цього на кафедрах університету широко використовуються різноманітні сучасні методики навчання, активно впроваджуються в начальний процес сучасні стандарти та протоколи надання медичної допомоги хворим різного профілю, застосовуються елементи дистанційної освіти. З метою забезпечення основних потреб практичної охорони здоров’я у підготовці висококваліфікованих медичних кадрів в навчально-науковому інституті післядипломної освіти БДМУ щороку передбачено цикли спеціалізації за 13 спеціальностями, 34 передатестаційних цикли навчання та  174 цикли тематичного удосконалення. Для вдосконалення вмінь та практичних навиків лікарів-інтернів та лікарів-слухачів в університеті створений симуляційний центр, робота на базі якого стане невід’ємною частиною навчання на післядипломному етапі.

Пріоритетом розвитку системи післядипломної освіти є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що забезпечують удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку фахівців до роботи та життєдіяльності в інформаційному суспільстві, зокрема створення системи дистанційного навчання, навчання на робочому місці, вільного доступу до медичної інформації, on-line лекцій провідних вітчизняних і зарубіжних спеціалістів. В університеті активно впроваджуються ці форми навчання, проведено більше десятка конференцій, семінарів, on-line лекцій.

Ключовим аспектом будь-якого навчання є його практична спрямованість. Симуляційна освіта є однією з основних методик практичної підготовки медичних фахівців в розвинених країнах. Відпрацювання навичок на симуляторах та у віртуальних операційних має доведену ефективність, тому найближчим часом буде створена у нашому університеті на до- та післядипломному етапі підготовки лікарів.

Всі кафедри впровадили елементи дистанційної освіти при проведенні двотижневих циклів ТУ. Запровадження підготовки за очно-заочною формою з елементами дистанційного навчання дозволило розширити можливість доступу лікарів до якісної післядипломної освіти; збільшило кількість фахівців, які проходять навчання за програмами післядипломної освіти, з одночасним зменшенням витрат на навчання, проїзд і проживання; індивідуалізувало процес навчання відповідно до потреб, особливостей і можливостей слухачів; сформувало передумови для опанування слухачами навичок самостійної роботи.

Актуальні новини

Ректор БДМУ привітав медиків міста зі святом

Професор Ігор Геруш під час урочистого нагородження з нагоди Дня медичних працівників у Чернівецькій міській раді привітав лікарів міста зі святом та вручив почесні відзнаки.

Заступник Міністра охорони здоров’я України вручив почесні відзнаки співробітникам БДМУ

Заступник Міністра охорони здоров’я України  Ігор Копач відвідав БДМУ та напередодні професійного свята привітав колектив університету зі святом та вручив міністерські відзнаки співробітникам університету.

В палаці Академічний відзначили медиків Буковини

На честь Дня медичного працівника в палаці «Академічний» відбулися урочисті заходи, присвячені медичній спільноті Буковини.