ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЛІКАРІВ
Безперервний професійний розвиток лікарів і провізорів здійснюється протягом їх професійного життя як шляхом підвищення кваліфікації в закладах післядипломної освіти, на циклах: тематичного удосконалення, інформації та стажування, передатестаційної підготовки, а також самоосвіти, так і шляхом отримання другої освіти та іншими шляхами.
Відповідно до рішення ДАК від 27.06.2013 р., протокол № 105, ліцензований обсяг підвищення кваліфікації лікарів (провізорів) за базовими спеціальностями в університеті становить 2500 осіб на рік.
Щороку в університеті підвищують свою кваліфікацію лікарі різних спеціальностей, в тому числі з інших областей України. Для цього на кафедрах університету широко використовуються різноманітні сучасні методики навчання, активно впроваджуються в начальний процес сучасні стандарти та протоколи надання медичної допомоги хворим різного профілю, застосовуються елементи дистанційної освіти. З метою забезпечення основних потреб практичної охорони здоров’я у підготовці висококваліфікованих медичних кадрів в навчально-науковому інституті післядипломної освіти БДМУ щороку передбачено цикли спеціалізації за 13 спеціальностями, 34 передатестаційних цикли навчання та 174 цикли тематичного удосконалення. Для вдосконалення вмінь та практичних навиків лікарів-інтернів та лікарів-слухачів в університеті створений симуляційний центр, робота на базі якого стане невід’ємною частиною навчання на післядипломному етапі.
Пріоритетом розвитку системи післядипломної освіти є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що забезпечують удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку фахівців до роботи та життєдіяльності в інформаційному суспільстві, зокрема створення системи дистанційного навчання, навчання на робочому місці, вільного доступу до медичної інформації, on-line лекцій провідних вітчизняних і зарубіжних спеціалістів. В університеті активно впроваджуються ці форми навчання, проведено більше десятка конференцій, семінарів, on-line лекцій.
Ключовим аспектом будь-якого навчання є його практична спрямованість. Симуляційна освіта є однією з основних методик практичної підготовки медичних фахівців в розвинених країнах. Відпрацювання навичок на симуляторах та у віртуальних операційних має доведену ефективність, тому найближчим часом буде створена у нашому університеті на до- та післядипломному етапі підготовки лікарів.
Всі кафедри впровадили елементи дистанційної освіти при проведенні двотижневих циклів ТУ. Запровадження підготовки за очно-заочною формою з елементами дистанційного навчання дозволило розширити можливість доступу лікарів до якісної післядипломної освіти; збільшило кількість фахівців, які проходять навчання за програмами післядипломної освіти, з одночасним зменшенням витрат на навчання, проїзд і проживання; індивідуалізувало процес навчання відповідно до потреб, особливостей і можливостей слухачів; сформувало передумови для опанування слухачами навичок самостійної роботи.
16 вересня 2024 року в Буковинському державному медичному університеті відбувся захід для студентів спеціальності «Медицина» у рамках комунікаційної кампанії «Вартові громадського здоров’я», яка проводиться задля залучення […]
13 вересня на базі Буковинського державного медичного університету відбувся ІІ Всеукраїнський медичний форум медичних сестер та братів, організований громадською організацією «Асоціація серцево-судинних хірургів України» за […]
В черговий раз звільняли полиці від паперів, що накопичилися за минулий навчальний рік. Завдяки постійній підтримці спільними зусиллями було зібрано 720 кг макулатури, за вторговані […]