• Українська
  • English

Лікувальна діяльність

Лікувальну роботу університету очолює доктор медичних наук, професор Ілащук Тетяна Олександрівна.

Лікувально-консультативна робота разом з навчальною, науковою та виховною є однією з пріоритетних складових обсягу обов’язків професорсько-викладацького колективу клінічних кафедр університету.

Лікувально-консультативна робота здійснюється в університеті на 30 клінічних кафедрах, які знаходяться в лікувально-профілактичних і спеціалізованих медичних закладах, підпорядкованих УОЗ м. Чернівці та Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА. Потужний потенціал професорсько-викладацького колективу клінічних кафедр становить: 46 професорів, 61 доктор медичних наук, 149 доцентів та 244 кандидата медичних наук. Зокрема, мають вищу атестаційну лікарську категорію 216 співробітників, першу – 55, другу – 36.

Підтвердженням високо професійного рівня викладачів університету є призначення 52 співробітників клінічних кафедр БДМУ експертами і консультантами Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА та міського управління охорони здоров’я. 17 співробітників університету мають звання «Заслужений лікар України».

За роки існування наш навчальний заклад зробив вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я та медичної науки в Україні і став  на сьогодні справжньою кузнею підготовки медичних кадрів та одним із центрів медичної науки західного регіону України.

Лікувально-консультативна робота співробітників клінічних кафедр тісно пов’язана з лікувально-профілактичними закладами обласного та міського підпорядкування, які є базами клінічних кафедр. А це 33 лікувальні заклади обласного та міського підпорядкування.

Колективами клінічних кафедр в середньому за рік проводяться до 200 тис. консультацій, з них: в базових установах – до 160 тис. консультацій, в поліклініках – до 18 тис. консультацій, в позабазових установах – до 20 тис.  консультацій, в районах області – до 5 тис.;  біля 15 тис. діагностичних досліджень та  більше 10 тис. операційних втручань.

Поєднання клінічної, наукової та освітньої діяльності багатопрофільного закладу охорони здоров’я ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги» за умови максимального використання потенціалу ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» стало підґрунтям для створення на базі ЛШМД університетських центрів: обласний центр ендоурології та літотрипсії, обласний центр ендоскопічної хірургії, обласний центр пластичної реконструктивної та естетичної хірургії, обласний центр гнійних ран та хірургічних ускладнень цукрового діабету, обласний центр термічних, нейротрофічних уражень та дермопластики, обласний центр травматології, ендопротезування, патології суглобів та хребта. Окрім того, у БДМУ створені та функціонують центр малоінвазивної хірургії та гінекології, ендоскопічної урології, міський центр нейро-дегенеративних захворювань ока.

У спеціалізованих університетських медичних центрах надається висококваліфікована спеціалізовану медична допомога хворим на хірургічну патологію, забезпечується проведення наукових досліджень, розробка ефективних методів діагностики, лікування; проводиться експертна оцінка результатів наукових досліджень, апробація і впровадження нових методів діагностики, лікування хворих; апробація медичних інструментів, апаратури, лікарських засобів, організація та проведення наукових семінарів, клінічних, науково-методичних конференцій, експертних комісій, консиліумів, медичних рад тощо.

В університеті створено навчально-лікувальний стоматологічний центр «Університетська клініка». Постановою КМУ від 14 грудня 2016 р. Центр внесено до переліку закладів охорони здоров’я України з правом надання платних послуг населенню.

З 2017 року в університеті функціонує Медичний консультативний центр (МКЦ БДМУ) – це якісно новий рівень доступу до висококваліфікованої медичної допомоги для населення Буковини та інших областей.

МКЦ БДМУ відкриває абсолютний on-line доступ усім громадянам до реєстру професорського складу нашого медуніверситету. Ознайомившись із профілем лікаря, пацієнти можуть за допомогою інтернету записатись до нього на прийом. Водночас дана інформаційна система орієнтована на допомогу не лише пацієнтам, а й лікарям. Це велика база медичної документації, куди заведена класифікація медичних препаратів та міжнародна класифікація хвороб. В консультативному центрі задіяні 226 консультанти (в т.ч. 99 англомовних) з числа провідних спеціалістів університету. За період роботи МКЦ БДМУ консультації висококваліфікованих спеціалістів отримали 7565 пацієнтів.

Співробітники

Ілащук Тетяна Олександрівна

Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи

доктор медичних наук, професор


Профіль

Неміш Ірина Любомирівна

Керівник відділу

кандидат медичних наук


Профіль

Сегедіна Марина Ігорівна

Провідний фахівець


Профіль

Актуальні новини

Засідання наукового гуртка

На кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я 10 вересня відбулося відкрите засідання студентського наукового товариства кафедри присвячене 80-річчю славної історії БДМУ. Засідання відкрив завідувач […]

Ректор БДМУ взяв участь у eHealth Summit 2024

У Києві пройшов eHealth Summit 2024 – знакова подія для сфери охорони здоров’я України, яка зібрала провідних фахівців та експертів для обговорення цифровізації медицини. Основна […]

БДМУ партнер проєкту “UkraineDigiTrans” – Рухаємося до цифрової трансформації вищої медичної освіти в Україні!

Розвиток електронної системи охорони здоров’я в Україні, а також широке використання сучасних технологій у медицині, стимулюють медичних працівників впроваджувати нові цифрові рішення та інструменти. Наразі […]