• Українська
  • English
175 років створення Кирило-Мефодіївського товариства
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram

175 років створення Кирило-Мефодіївського товариства

«Тобі Україно моя,

і перший мій подих,

і подих останній…»

Кирило-Мефодіївське товариство – перша українська таємна політична організація, що виникла в Києві наприкінці грудня 1845 року основою її були традиції українського визвольного й автономістського руху.

Ініціаторами створення товариства були: Микола Костомаров, Василь Білозерський, Микола Гулак та інші. У квітні 1846 року до братства вступив Тарас Шевченко. Програмні документи товариства – це «Статут і права товариства святих Кирила і Мефодія» та «Книга буття українського народу», у яких робився висновок про необхідність добиватися національного визволення України, а головним завданням – побудова майбутнього суспільства на засадах християнської моралі, створення демократичної конфедерації слов’янських народів очолюваної Україною на принципах рівності та суверенності.

До 175-річниці створення Кирило-Мефодіївського товариства завідувачем кафедри суспільних наук та українознавства, професором Мойсеєм Антонієм та старшим викладачем кафедри Потаповою Лідією разом зі студентами І та ІІІ курсів коледжу БДМУ (спеціальності «Медсестринство») було проведено низку заходів прочитані мінілекції на тему: «Кирило-Мефодіївське товариство поклало початок перетворенню українського національно-духовного відродження у політично-визвольний рух» та круглий стіл на тему: «Сторінки історії України – Кирило-Мефодіївське товариство».

Корисно знати