• Українська
  • English
Про минуле і сьогодення української армії говорили у бібліотеці БДМУ
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Захід у бібліотеці

Про минуле і сьогодення української армії говорили у бібліотеці БДМУ

До Дня збройних сил України 6 грудня, в бібліотеці БДМУ відбулася інформаційна година «Минуле і сьогодення української армії».

Захід відбувся зі студентами ІІІ курсу 18, 17 груп Медичного факультету №2 за ініціативи кураторів груп – асистента кафедри гістології, цитології та ембріології Андрущак Л. А, доцента кафедри фармакології Кишкан І.Г.

Співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Наталія Жук, Ірина Кухлій нагадали присутнім про важливі періоди створення українських Збройних Сил. Зокрема, про найяскравішу сторінку літопису боротьби українського народу за свою незалежність – козацький рух (сер. XVII ст.). Козаки стали тією силою, яка впродовж століть пильно стояла на сторожі свободи і гідності України як незалежної, суверенної держави.

Нагадали і про те, як після столітньої перерви українське військо відродилося знову. Цього разу – як невелике з’єднання у складі австрійської армії – легіон Українських Січових Стрільців (1914-1920 рр.). Далі – військово-політична формація українського визвольного руху – українська повстанська армія, заснована наприкінці 1942 р. Її стратегічною метою було відновлення української державності.

Говорили у бібліотеці і про нову сторінку літопису українських Збройних Сил, яка почалася після Революції Гідності. За 5 років українське військо перетворилось із деморалізованого збройного формування у боєздатну і мотивовану армію.

Змінювались обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Та незмінним залишився волелюбний дух, незламність і здатність до саможертовності, яка дивує увесь світ.

Корисно знати

Ми у Facebook

Новини та події