Про вплив пандемії COVID-19 на вибір тактики лікування сімейного лікаря говорили в БДМУ

27 жовтня в режимі онлайн відбулася регіональна науково-практична конференція «Вплив пандемії COVID-19 на вибір тактики лікування сімейного лікаря» в рамках спільного засідання ГО «Чернівецька обласна асоціація сімейних лікарів» та переривчастих курсів сімейних лікарів.

Під час конференції присутні лікарі первинної ланки Чернівецької області дізналися про реальний стан речей щодо захворюваності на COVID-19 на прикладі окремо взятої амбулаторії ЗПСМ з обговоренням клінічних випадків (Городенська Ірина Василівна, головний лікар Горішньошеровецької Амбулаторії ЗПСМ), особливості діагностики та лікування пацієнтів пульмонологічного профілю в умовах COVID-19 (Тодоріко Лілія Дмитрівна, завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н., професор), синдром холестазу та післяхолецистектомічного синдрому у загальнолікарській практиці, шляхи їх диференційованої корекції (Хухліна Оксана Святославівна, завідувач кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н., професор), діагностику та лікування на сучасному етапі лізосомальних хвороб накопичення (Ластівка Ірина Володимирівна, експерт ДОЗ ЧОДА за фахом «педіатрія-дитяча генетика», доцент кафедри педіатрії та медичної генетики ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», к.мед.н., доцент), як кодувати COVID-19 за ICPC-2 (Петринич Оксана Анатоліївна, доцент кафедри сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», к.мед.н., доцент), хронічний та гострий кашель у дітей (Мельничук Лариса Василівна, доцент кафедри сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», к.мед.н., доцент), власний досвід застосування методів синдромно-патогенетичної терапії при пневмонії, асоційованої з Covid-19 (Коваленко Світлана Вікторівна, завідувач відділення пульмонології КНП ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня», професор кафедри внутрішньої медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», д.мед.н., професор), метаболічну цитопротекцію в умовах гіпоксії (Чурсіна Тамара Яківна, доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», к.мед.н., доцент), вакцинацію при вагітності на підставі сучасних протоколів та доказової медицини (Никифор Лівія Василівна, доцент кафедри сімейної медицини ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», к.мед.н., доцент).