Співпраця БДМУ з Буковинською малою академією наук

МАЙБУТНІ НАУКОВЦІ. 16 лютого на базі кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Буковинського державного медичного університету відбувся захист наукових робіт у межах ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської малої академії наук, членів наукових товариств, об’єднань (2012/2013 н.р.), відділення хімії та біології, секцій “Медицина” та “Валеологія”.

Зі вступним словом виступила голова жюрі – професор Світлана Ткачук, завідувач кафедри фізіології ім. Я.Д.Кіршенблата, яка привітала молодих вчених, побажала їм успішного захисту наукових робіт та представила членів жюрі конкурсу: професора Валентина Мислицького, професора Георгія Ходоровського, доцента Олену Ясінську, викладача Марію Мотрук.

Зі своїми роботами присутніх ознайомили 18 учасників конкурсу – учні 6-11 класів навчальних закладів міста Чернівці та Чернівецької області. Із загальної кількості доповідачів 14 – є учнями-членами Буковинської малої академії наук, гуртка “Медицина” 2-3-го років навчання (керівники гуртка – доцент Олена Ясінська та викладач Марія Мотрук).

Більшість конкурсних робіт виконані за участі та під керівництвом викладачів БДМУ, зокрема, керівниками наукових робіт є професор Світлана Ткачук (Л. Рудницька, І місце, секція “Валеологія”), професор Святослав Дейнека (К. Власик, І місце, секція “Медицина”), професор Ігор Заморський (Н. Горошко, ІІ місце, секція “Медицина”), професор Олена Колоскова (Н. Кухта, ІІІ місце, секція “Медицина”), доцент Олена Ясінська (К. Кравцова, ІІ місце, секція “Медицина”; Н.Жиряда, ІІ місце, секція “Валеологія”), доцент Інга Тимофійчук (Д. Кудрик, лауреат), асистент Світлана Семененко (В. Кобевка, ІІ місце, секція “Валеологія”; І. Сорохан, ІІІ місце, секція “Медицина”).

Члени жюрі конкурсу ретельно вивчили наукові роботи учнів та оцінювали їх за низкою критеріїв, у тому числі: глибина знань учнів за темою роботи, володіння матеріалом, повнота відповіді на питання, культура мовлення та ведення наукової дискусії. Члени жюрі відзначили високий науковий рівень більшості конкурсних робіт та ретельну підготовку учнів до конкурсу-захисту.

На завершення голова жюрі професор Світлана Ткачук виступила із заключним словом, в якому подякувала всім присутнім за участь у роботі етапу конкурсу, учням-учасникам та їх керівникам ? за роботу по підготовці наукових робіт та побажала подальших наукових звершень.