Профілактика артеріальної гіпертензії

ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА. Артеріальна гіпертензія – одне з найпоширеніших захворювань в Україні.

Виникнення і перебіг захворювання на артеріальну гіпертензію тісно пов’язані з наявністю факторів ризику: спадковість, психоемоційні навантаження, паління, незбалансоване харчування (надмірне вживання солі, насичених жирів), зловживання алкоголем, зайва маса тіла і малорухливий спосіб життя.

Артеріальна гіпертензія є одним з основних чинників серцево-судинних захворювань. У осіб з високим артеріальним тиском у 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця та в 7 разів частіше – порушення мозкового кровообігу. Тому дуже важливим є здійснення медико-санітарної освіти населення, виявлення хворих на артеріальну гіпертензію, її профілактики та боротьби з ускладненнями.

26 червня 2013 року співробітниками кафедри внутрішньої медицини та лікарями-інтернами Буковинського державного медичного університету була проведена акція в рамках виконання Національної програми боротьби з артеріальною гіпертензією спільно зі співробітниками Чернівецької обласної клінічної лікарні та надання інформації пацієнтам з артеріальною гіпертензією. Мобільні бригади співробітників кафедри та лікарні знаходились на території лікувальної установи та на Центральній площі міста.

Колективом кафедри та співробітниками лікарні проводилось вимірювання артеріального тиску громадянам, які бажали проконтролювати свій артеріальний тиск. Кожному охочому (304 особи) виміряли артеріальний тиск в спеціально обладнаних місцях на вулицях міста, надана друкована інформація з поясненням поняття артеріальної гіпертензії, причинами виникнення хвороби й способами її попередження. Викладачі кафедри надавали рекомендації про профілактичні заходи та модифікацію способу життя при артеріальній гіпертензії. Люди з підвищеним артеріальним тиском скеровані на додаткове обстеження за місцем проживання.