В БДМУ відбулася конференція “Коморбідність у клініці внутрішньої медицини”

НАУКОВИЙ ФОРУМ. 10-11 жовтня 2013 року в м. Чернівцях на базі Буковинського державного медичного університету відбулася науково-практична конференція “Коморбідність у клініці внутрішньої медицини: фактори ризику, механізми розвитку та взаємообтяження, особливості фармакотерапії”,проведена колективом кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ. Конференція відбулася за підтримки Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА, ЧОО “Асоціації терапевтів ім. акад. В.Х.Василенка”.

Конференція була присвячена актуальним питанням патогенезу взаємообтяження, новим методам діагностики та сучасним підходам до лікування пацієнтів з коморбідною та поліморбідною патологією внутрішніх органів. Особлива увага надавалася сучасним методам профілактики захворювань внутрішніх органів та реабілітації пацієнтів з коморбідною патологією.

На відкритті конференції з вітальним словом виступили проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків БДМУ професор Олександр Іващук, голова ЧОО “Асоціації терапевтів ім. акад. В.Х.Василенка” професор Олександр Волошин, заступник голови оргкомітету конференції професор Оксана Хухліна.

У перший день конференції на пленарному засіданні “Актуальні проблеми коморбідного перебігу захворювань внутрішніх органів та їх лікування” лекцію майстер класу та наукові доповіді читали провідні фахівці внутрішньої медицини, кардіології, гастроентерології, пульмонології, нефрології: проф. Катеренчук І.П. (Полтава), проф. Тащук В.К. (Чернівці), проф. Чернобровий В.М. (Вінниця), проф. Бабінець Л.С. (Тернопіль), проф. Пашковський В.М. (Чернівці), проф. Хухліна О.С. (Чернівці), доц. Гуменюк А.Ф. (Вінниця), доц. Чурсіна Т.Я. (Чернівці), проф. Христич Т.М. (Чернівці), проф. Зайцев В.І. (Чернівці), к.мед.н. Донцова О.В. (Київ), проф. Федів О.І. (Чернівці).

Перше секційне засідання було присвячене особливостям фармакотерапії коморбідних захворювань внутрішніх органів з позицій доказової медицини. З доповідями виступили: проф. Федів О.С. (Чернівці), доц. Карлійчук М.А. (Чернівці), проф. Хухліна О.С. (Чернівці), доц. Чурсіна Т.Я. (Чернівці), проф. Христич Т.М. (Чернівці), проф. Катеренчук І.П. (Полтава), доц. Малкович Н.М. (Чернівці), проф. Дудар І.О. (Київ), проф. Яковлєва О.О. (Вінниця), ст.н.сп., к.мед.н. Шифріс І.М. (Київ).

У конференції взяли участь 15 професорів, більше 30 доцентів та кандидатів мед. наук, 357 лікарів-терапевтів, кардіологів, пульмонологів, гастроентерологів, нефрологів, лікарів загальної практики-сімейної медицини 8 областей України.

Друге секційне засідання 11 жовтня 2013 року було присвячене сучасним підходам до профілактики та лікування артеріальної гіпертензії з урахуванням коморбідних захворювань внутрішніх органів у рамках виконання Національної програми боротьби з артеріальною гіпертензією. У науковій дискусії взяли участь: проф. Ілащук Т.О. (Чернівці), проф. Хухліна О.С. (Чернівці), доц. Чурсіна Т.Я. (Чернівці), проф. Христич Т.М. (Чернівці), проф. Зуб Л.О. (Чернівці), проф. Полянська О.С. (Чернівці), проф. Яковлєва О.О. (Вінниця), доц. Воєвідка О.С. (Чернівці), доц. Шоріков Є.І. (Чернівці), доц. Антофійчук М.П. (Чернівці).

У перший день конференції також відбулася сесія стендових доповідей представлених на конкурс наукових робіт молодих вчених. Комісія у складі доц. Шорікова Є.І., доц. Тюлєнєвої О.А. та доц. Трефаненко І.В. визначили переможців. Ними стали: І місце: Довгань А.О. (Вінницький НМУ ім. М.І. Пирогова), ІІ місце: Жамба А.О. (Вінницький НМУ ім. М.І. Пирогова), ІІІ місце: Вілігорська К.О. (БДМУ), Бойко Т.Й. (ДУ «Інститут гастроентерології АМН України» (Дніпропетровськ)). При підведенні підсумків конференції проф. Хухліна О.С. провела нагородження переможців.

Продовженням науково-практичної частини стала культурно-духовна програма для доповідачів та гостей конференції. Гості з приємністю взяли участь у оглядових екскурсіях історичною частиною міста Чернівців та в адміністративному корпусі ЧНУ ім. Ю. Федьковича (архітектурний ансамбль Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО), відвідуванні Свято-Вознесенського Банченского чоловічого монастиря та Всеукраїнського центру для реабілітації дітей-інвалідів “Віра, Надія, Любов” (с. Банчени, Чернівецька область).

Учасники конференції висловили подяку організаторам за актуальне тематичне наповнення програми, високий науковий рівень представлених доповідей, високий рівень організації пленарних та секційних засідань і висловили побажання щодо організації у перспективі щорічних терапевтичних читань з науково-практичних проблем коморбідності у внутрішній медицині на базі Буковинського державного медичного університету.