Студенти БДМУ відвідали музей Ольги Кобилянської

ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ. Листопад виявився багатим на пам’ятні дати. Так, 25 листопада прогресивна українська інтелігенція відзначала 175-річницю від Дня народження Івана Нечуя-Левицького, а 27 листопада – 150 річницю від Дня народження видатної української письменниці, “буковинської орлиці” Ольги Кобилянської.

Кафедра суспільних наук та українознавства долучилася до вшанування пам’яті й творчості видатних представників української літератури.

Так, студенти І курсу фармацевтичного факультету підготували літературні читання з нагоди 175-річчя І.Нечуя-Левицького. Вони цитували уривки з “Кайдашевої сім’ї”, декламували чудові описи природи, розповідали про життя і творчість Івана Нечуя-Левицького, переглянули відео презентацію про основні віхи його творчої діяльності.

Вшановуючи пам’ять Ольги Кобилянської, викладачі кафедри разом зі студентами медичного факультету №1-4 та стоматологічного факультету провели круглий стіл “Буковинські адреси Ольги Кобилянської”, обговорюючи однойменну біографічно-краєзнавчу монографію ще одного буковинського письменника В.Вознюка.

Крім того, доцент Лариса Шутак та старший викладач Лідія Потапова разом зі студентами відвідали меморіальний музей О.Кобилянської, який відкрито ще 1944 року в будинку, де жила видатна письменниця. Студенти змогли зануритися у той час, коли жила Ольга Кобилянська, доторкнутися до речей, якими вона користувалася, побачити першотвори, написані рукою великої майстрині… Відрадно, що буковинці й усі українці пам’ятають і вшановують пам’ять О.Кобилянської, її твори перевидаються, постановки не сходять з театральних сцен, творчість “буковинської орлиці” досліджується літературознавцями, вивчається учнями та студентами.