СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ. Упродовж 2-4 квітня в БДМУ працював Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів та молодих учених “Сучасні аспекти медицини і фармації”.

В рамках конгресу було проведено ІІ Симпозіум “Студентське самоврядування як один з елементів розвитку громадянського суспільства”, присвячений актуальним проблемам студентського самоврядування у вищій школі, питанням міжнародної співпраці у галузі, особливостям діяльності молодіжних неурядових організацій, волонтерського руху, концептуальним засадам лідерства. Окремий блок доповідей був відведений на питання міжнародного співробітництва, де з доповідями виступили іноземні студенти-першокурсники спеціальності “Лікувальна справа”, окресливши досвід студентського самоврядування, його становлення та розвиток, а також роль студентського лідерства у країнах свого походження.

Симпозіум згуртував лідерів студентського самоврядування, а активна дискусія у ході робочої секції забезпечила обмін конструктивними ідеями, альтернативними поглядами на існуючі проблеми, пропозиції до їх вирішення. Неодноразово зазначалося, що проведення даного заходу зараз є особливо актуальним, адже трансформації суспільно-політичного життя в державі є всеохоплюючими, а студенти із властивими їх свіжими поглядами і нестандартним, мало заангажованим мисленням, завжди були і будуть потенційними носіями позитивних якісних змін у суспільстві. Саме тому основні аспекти студентського самоврядування були розглянуті саме крізь призму розвитку громадянського суспільства.

У своїх доповідях лідери студентського самоврядування висвітлювали найактуальніші питання, ділилися досвідом. Цього року широко розглядалися нормативно-правові, фінансові, соціально-психологічні аспекти діяльності студентського самоврядування.

Голова Студентської ради, Василь Мосійчук під час свого виступу проілюстрував еволюцію студентського самоврядування університету та окреслив основні проблеми розвитку студентського самоврядування в Україні. Жваве обговорення викликала фахова доповідь представника студентства ЧНУ ім. Ю.Федьковича Богдана Бейсюка (“Публічний виступ як комунікативний засіб досягнення успіху”). Різні аспекти нормативно-правових та фінансових питань у мережі самоврядування університетів висвітлювали гості Симпозіуму – Герус Ольга, Себа Віра (Національний університет водного господарства і природокористування, м. Рівне), Іващенко Максим (ДВНЗ “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім.Г.Сковороди”) та Скоропляс Сергій (БДМУ). Під час засідання доповідачі торкалися і теми соціально-психологічних особливостей лідерства у студентській групі: Рябокінь Анна (Запорізький державний медичний університет), Сокальський Володимир (БДМУ), Затурець Олег (БДМУ), Йосипенко Владислав (БДМУ).

Розглядали й інші напрямки діяльності студентського самоврядування, зокрема: Паранюк Юля (Чернівецький медичний коледж БДМУ), Романюк Інна (БДМУ) та Закрутько Анна (БДМУ) ілюстрували волонтерський сектор у діяльності студентського самоврядування. Говорнян Сергій (БДМУ) запропонував новий підхід у впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій в діяльності студентського самоврядування.

Цього року доповіді прозвучали й англійською. Вперше у Симпозіумі органів студентського самоврядування активну участь брали студенти-іноземні громадяни, які презентували досвід своїх країн у цьому питанні: Okoh Priscilla, Agyemang Edmund Adjei, Amudzi Eugene, Navadia Dhroov, Minthah Chelsea, Dotse Solomon,Master Vidhi Kapadia. Викладачі кафедри психології та соціології Надія Бурейко й Аліна Тодоріко коротко резюмували по тематиці кожного доповідача.

Завідувач кафедри психології та соціології доцент Ніна Зорій, викладачі – Вікторія Осипенко, Аліна Тодоріко, Надія Бурейко, Леся Павлюк, Марина Тимофієва виступили науковими керівниками доповідей учасників симпозіуму.