Міжнародний день медичної сестри

ДО 70-РІЧЧЯ БДМУ. З нагоди Дня медичної сестри на кафедрі догляду за хворими та вищої медсестринської освіти Буковинського державного медичного університету відбувся “круглий стіл”, в якому взяли участь студенти медичного факультету № 4, № 2, коледжу БДМУ та куратори кафедри.

З вітальним словом до студентів та викладачів звернувся завідувач кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти професор Ігор Плеш. Доцент В’ячеслав Гайдуков прочитав лекцію “Розвиток медсестринства на Буковині”, а головний куратор медичного факультету №4 Світлана Семененко ознайомила присутніх з історією розвитку медсестринства у світі. Доцент кафедри психології та соціології Марина Тимофієва розповіла про етико-деонтологічні відносини лікаря та медичної сестри.

Студенти з цікавістю слухали, а також жваво брали участь в обговоренні.

Професія медичної сестри починається з милосердя. Але медична сестра, перш за все, повинна мати фахові знання і вміння, стійкий характер і неабиякі організаторські здібності. Вона повинна бути максимально зібраною і готовою до виконання термінових завдань.

Флоренс Найтінґейл – основоположниця медсестринства

Основоположницею медсестринства вважається Флоренс Найтінґейл, яка народилася 12 травня 1820 року у Флоренції.

Усі свої відміряні дев’яносто років присвятила праці медичною сестрою в багатьох країнах світу, першою збагнула необхідність реформи в медичній освіті, без якої будь-який прогрес у лікуванні хворих може бути зведений нанівець. Саме вона вперше у світовій історії організувала школу медичних сестер, як автономний світський навчальний заклад із власними фондами та керівною радою, а не як підструктуру лікарні, й уперше застосувала наукові методи у вирішенні проблем сестринської справи. І саме Флоренс перша заявила, що сестринська справа має бути незалежною, самостійною і почесною професією, суміжною з медичною, а не підпорядкованою їй. Тому саме день її народження – 12 травня – вважається Міжнародним днем медичної сестри.