В БДМУ проведено “круглий стіл” до Міжнародного дня захисту дітей

САНІТАРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА. З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету проведено “круглий стіл “Дитині має належати право на відповідне харчування” (Принцип 4 Декларації прав дитини).

В роботі “круглого столу” взяли участь співробітники кафедри, лікарі-інтерни спеціальності “Педіатрія”, а також матері дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні в неонатальних відділеннях Обласної дитячої клінічної лікарні.

Модератор засідання, доцент, лікар-неонатолог Лариса Колюбакіна на початку заходу запропонувала слухачам інформаційне ілюстроване повідомлення “Розкажи мені про грудне вигодовування”, після якого лікарі-інтерни звернули увагу присутніх мам на істотні переваги грудного молока перед його штучними замінниками. Впродовж засідання мами мали змогу отримати вичерпні відповіді кваліфікованих спеціалістів – неонатологів на виниклі запитання щодо техніки та оптимальної тривалості грудного вигодовування, принципів збереження лактації, особливостей вигодовування недоношених новонароджених тощо.

Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей заснований у листопаді 1949 року в Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше “Міжнародний день захисту дітей” відзначався в 1950-у році. Цей день є нагадуванням про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці, як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.

З 27 вересня 1991 року Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні, згідно з якою держави, які цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини.

Базові принципи прав дітей закріплені у Декларації прав дитини, що проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року. Сорок років по тому, 20 листопада 1989 року Генеральної Асамблеї ООН прийняла Конвенцію про права дитини. Завдяки цим подіям, окрім Міжнародного дня захисту дітей, щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини.