Делегація Буковини на конференції

У м. Ірпінь 25-26 вересня відбулася науково-практична конференція «Принципи використання наркотичних, психотропних речовин та їх прекурсорів у практиці сімейного лікаря», організована Асоціацією сімейних лікарів Києва спільно з Міжнародним фондом «Відродження» та НМАПО ім. П.Л. Шупика.

У роботі конференції взяли участь  представники ВМНЗ, департаментів охорони здоров’я, головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та їх заступники, лікарі загальної практики-сімейні лікарі з усієї України (всього 300 учасників).

Буковинський державний медичний університет представила делегація у складі: В.о. завідувача кафедри сімейної медицини, професора Лариси Петрівни Сидорчук, професора кафедри загальної хірургії Руслана Ігоровича Сидорчука, доцента кафедри сімейної медицини Оксани Анатоліївни Петринич,  заступника начальника управління організації лікувально-профілактичної роботи та розвитку медичної допомоги населенню – начальника відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, асистента кафедри Любові Григорівни Крикливець.

На конференції були представлені лекції, доповіді, майстер-класи провідних вітчизняних (професор Лариса Федорівна Матюха, професор Олег Созонтович Чабан, професор Олена Олександрівна Хаустова та ін.) та закордонних (професор психіатрії Каліфорнійського Університету Ігор Куценок, викладач медичного факультету університету штату Вашингтон Джо Меррілл, директор ГБО «Білоруського дитячого хоспісу» Анна Георгіївна Горчакова та ін.) фахівців, зокрема, з питань  міжнародної політики щодо підконтрольних речовин та державної стратегії України щодо наркотиків, замісної підтримуючої терапії, паліативної допомоги у дітей та дорослих (у т.ч. ведення хронічного больового синдрому), нормативно-правових документів щодо обігу наркотичних речовин в практиці сімейного лікаря. Висвітлювалися питання бачення первинної медичної допомоги  у світлі  нової  Концепції розвитку охорони здоров’я України, консультування пацієнта сімейним лікарем із використанням досвіду Великобританії, імплементації міжнародних настанов у національні стандарти діагностики та лікування депресії, співвідношення психо- і соціо- у психосоматичного пацієнта тощо.

Отримані на конференції знання та навчально-методичні матеріали сприятимуть покращенню надання паліативної допомоги населенню на первинному рівні та будуть запроваджені до навчального процесу на кафедрі сімейної медицини.