Відбулося засідання Дискусійного клубу

З нагоди Всесвітнього дня науки 12 листопада у Буковинському державному медичному університеті відбулося засідання англомовного студентського Дискусійного клубу

на тему: «Нейропластика та технофілія – прорив чи провал?»(Neuroplasticity and Technophilia – Breakthrough or Backward?).

Проблемне питання дискусії обговорювалося двома командами/ «Стімпанки» (Steampunks) відстоювали преваги сучасних технологі, а «Брейньяки» (Brainiacs) відобразили усі негативні ефекти технофілії на мозкову діяльність людини. Яскраві та змістовні презентації команд  були тепло зустрінуті залом, а подана інформація викликала жваве обговорення. Оцінювало виступи команд журі у складі: голови Ради молодих учених БДМУ, доцента Олени Тюлєнєвої, професора Руслана Сидорчука, асистента Наталії Сливки, ст.викладача Ніни Войткевич, асистента Анюти Сидорчук, асистента Юлії Карвацької. Члени журі підвели підсумок засідання, зазначивши, що психологи сьогодні відмічають якісні зміни особистісних характеристик та комунікаційної стилістики сучасної молоді – зростання рівня інтелекту, зниження пам’яті, інтровертність, індивідуалізм, зниження стресорезистентності, агресивність, перевагу віртуального спілкування над персональним. Ці процеси супроводжуються появою нових психологічних феноменів, обумовлених використанням соціальних мереж, ігрових та освітніх інтернет-ресурсів. Проте досі немає чіткого уявлення про позитивний чи негативний вектор таких змін у особистісних і комунікаційних процесах. Тому питання залишається надзвичайно актуальним та дискутабельним.

Приємно також відзначити теплу та невимушену атмосферу засідання, високий рівень підготовки та мотивації команд, плідну співпрацю вітчизняних та іноземних студентів, що обіцяє принести ще багато цікавих та корисних ідей у майбутньому.