У БДМУ обговорили нагальні питання допомоги новонародженим

10-11 вересня У ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» відбувся щорічний форум неонатологів України

«Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина: перспективи розвитку та інноваційні технології медичної допомоги новонародженим», який зібрав біля 400 лікарів.

До обговорення нагальних питань надання допомоги новонародженим та дітям раннього віку з перинатальною патологією приєдналися інші спеціалісти – дитячі хірурги, анестезіологи, неврологи, педіатри та лікарі загальної практики – сімейної медицини.

Науково-практична конференція, організована за участю ВГО «Асоціація неонатологів України», мала на меті висвітлити напрямки та перспективи розвитку неонатології, неонатальної хірургії та перинатальної медицини у світлі реформування медичної галузі України на період 2015-2020 рр., актуальні питання безперервної післядипломної освіти.

Учасників конференції привітали Президент Асоціації неонатологів України д.м.н., професор Знаменська Т.К., проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків БДМУ Іващук О.І., заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, к.м.н., доцент Поліщук М.І., головний позаштатний спеціаліст з фаху «неонатологія» МОЗ України, д.м.н., професор Шунько Є.Є., головний лікар КМУ «Міська дитяча клінічна лікарня», к.м.н. Сторожук С.М. On line привітання прозвучали від корифеїв вітчизняної неонатології – віце-президента Асоціації неонатологів України проф. Суліми О.Г. (м.Київ) та проф. Ткаченко С.К. (м. Львів).

Програму конференції представили провідні професори неонатологи та дитячі хірурги ВДНЗ та НДІ України зі всіх куточків України: проф. Клименко Т.М., проф. Гончар М.О., проф. Ріга О.О., проф. Пащенко Ю.В. (м.Харків); проф. Горбатюк О.М., проф. Куріліна Т.В. (м.Київ); проф. Аряєв М.Л., проф. Котова Н.В. (м.Одеса); проф. Похилько В.І., проф. Ковальова О.М. (м.Полтава); проф. Редько І.І. (м.Запоріжжя), проф. Яблонь О.С. (м.Вінниця); проф.. Коржинський Ю.С., проф. Добрянський Д.О., проф. Чуйко М.М. (м.Львів) та інші. Заслухані доповіді провідних фахівців з-за кордону: А.М. AAAAA Куртяну (Республіка Молдова), проф. М.Корнацька (Польща), В.Вертелецький (США), проф.Тібоел (Королівство Нідерланди).

У рамках конференції проведено нагородження грамотами та цінними подарунками лікарів-неонатологів родопомічних закладів України, а також, молодих вчених за результатами конференції «Актуальні питання перинатологіі» (ДУ ІнститутAAAAA  Педіатрії,AAAAA  Акушерства та Гінекології НАМН України, 24 квітня 2015 року).

У рамках конференції працювала виставка медичної техніки, медикаментів, лабораторних тестів та дитячого харчування.

Обмін думками провідних фахівців у рамках міждисциплінарної інтеграції надав змогу висвітлити найбільш актуальні питання надання допомоги новонародженим в Україні, які увійшли до резолюції конференції, поданої у МОЗ України.