Співробітники БДМУ взяли участь у Прикарпатському хірургічному форумі

Впродовж 20-21 жовтня в м. Яремча відбувся ІІІ Прикарпатський хірургічний форум, який зібрав хірургів з багатьох областей України.

Діапазон піднятих хірургічних проблем торкався багатьох розділів хірургії. Особливу увагу було приділено питанням сучасної лікувальної тактики при патології гепатобіліарної зони, гострому перитоніті, стравоходу, шлунка і кишок.

В роботі конференції взяла участь представницька делегація співробітників кафедри хірургії № 1 БДМУ.

Визнанням внеску співробітників кафедри у розвиток хірургічної науки стало головування професорів Полянського І.Ю. й Гринчука Ф.В. на секціях «Гострий перитоніт», «Хірургія стравоходу, шлунка, кишечника». Проф. Полянським І.Ю., Гринчуком Ф.В., доц. Греськом М.М. були представлені доповіді, в яких розкриті актуальні аспекти виконання «тяжких» лапароскопічних холецистектомій. Показані напрацювання кафедри у діагностиці та лікуванні гострого перитоніту. Наведені нові підходи до діагностики та ендоскопічного лікування гострих кровотеч х виразок шлунка і дванадцятипалої кишки.

Протягом конференції делегати практично з усіх областей України заслухали доповіді представників провідних вітчизняних наукових шкіл у галузі абдомінальної, судинної, ендокринної, дитячої хірургії. Були обговорені найважливіші наукові й практичні проблеми сьогодення. Учасники ділились досвідом лікування хворих та безпосередньої практичної роботи лікарів у їхніх клініках, своїми навичками, думками та ідеями. Матеріали форуму опубліковані у журналі «Галицький лікарський вісник».